Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Architecten-discussie niet constructief

04 maart 2004 - 23:004 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Drs. Marleen Olde Hartmann
Drs. Marleen Olde Hartmann

De afgelopen weken is regelmatig aandacht besteed aan de discussie rond de titel it-architect. Drs. Marleen Olde Hartmann vindt de opinies echter inhoudloos. Het zich alleen maar afzetten tegen de mening van een ander is niet constructief.

Vanuit mijn toenmalige functie als secretaris en medeoprichter van het Scia ben ik in gesprek geweest met BNA/SBA over dit gebruiken van de titel en de wettelijke regelgeving. Een gesprek waaraan ik een prettig gevoel heb overgehouden. Ik kan van de stukken in Computable over dit onderwerp helaas niet hetzelfde zeggen.
Ik vind dat het ‘zich-afzetten-tegen’ de mening van een ander, zoals dit keer op keer weer lijkt te gebeuren, zo weinig constructief en opinie vormend dat ik hier kort even op wil reageren. Niet zozeer inhoudelijk als wel voor u als redactie ten aanzien van uw keuze van de opinie input voor uw blad. Ik neem daarvoor het laatste artikel (Computable, 13 februari 2004) als voorbeeld maar zou evengoed een van de eerdere bijdragen kunnen gebruiken.

Totaal leeg

Statements als ‘de mens moet het doen’ en ‘de rol van de architect is prominent en onvervangbaar aanwezig’ zeggen mij weinig tot niets als daar geen verdere invulling en onderbouwing aan wordt gegeven. Of ik mijn mening hierover wil aanscherpen of veranderen hangt sterk af van welke zaken hierbij nog meer naar voren worden gebracht of welke argumenten een schrijver heeft om dit zo te vinden en/of te verklaren. De simpele bewering sec is echter totaal leeg en levert geen opinie vormend beeld op voor uw lezer.
Als architectuur maken meer is dan modelleren en anderen beperking in zicht wordt verweten dan verwacht ik toch op zijn minst enige invulling van datgene dat als ‘meer’ wordt ervaren door de schrijver en zijn opinie staaft. Ik mis dit en ervaar dit eveneens als totaal leeg.
Het lijkt veel meer op het afvangen van vliegen en wie wat juist/onjuist ziet of juist/onjuist heeft geschreven, juist/onjuist de lijn van het betoog heeft weten vast te houden of juist/onjuist heeft gelezen, juist/onjuist gokt over de bedoeling van de ander of wie met wie maar eens in discussie moet gaan of wie wie kan helpen om tot overeenstemming te komen. Het kan mij beslist niet boeien wat de ene individu (of organisatie) van het andere individu (of organisatie) vindt, sterker nog, ik denk dat het de interesse voor de architectuurdiscussie in uw blad laat vervagen.
Het gegeven dat sommige zaken ‘nu eenmaal complex’ zijn ontslaat niemand van de plicht om zijn opinies zodanig te formuleren dat ze inhoudelijk controleerbaar en in ieder geval te volgen zijn door degene die deze stukjes leest. Dat lijkt mij meer de bedoeling van opiniërende inbreng van eenieder die een opinie wil delen, maar zeker ook voor architecten die brede inhoudelijke inzichten en overzichten op diverse niveaus moeten kunnen delen met anderen in organisaties. Ik mis dit en het lijkt mij daarom een redactionele taak om hiervoor te zorgen bij de selectie van de input voor uw blad.

Meer inhoud

Het zou veel leuker zijn een inhoudelijke discussie te voeren welke competenties architecten in de it in aanleg moeten hebben of kunnen ontwikkelen om dat ‘meerdere’ en dat ‘complexe’ te kunnen hanteren en hoe haaks dit kan staan op technische vaardigheden noodzakelijk voor het modelleren. Of hoe veranderende situaties en soms onafhankelijk hiervan veranderende behoeften aan informatie in organisaties de architect op het scherpst van de snede laat nadenken over een juiste inhoud/aanvulling van de informatie architectuur. Maar ook hele andere onderwerpen over architectuur zijn goed denkbaar en volgens mij altijd stukken beter dan dit gekissebis over vorm zonder inhoud.
Kunt u als redactie in uw keuze van inbreng van opinie stukjes niet iets meer letten op het opiniërende gehalte van de geschreven stukjes? Omdat ik een helder gebruik van de term architect in de it een warm hart toedraag heb ik u deze vraag voorgelegd. Ik hoop dat u hiermee als redactie iets kunt.< BR>

Naschrift:

Wat u opschrijft is ons ook wel eens opgevallen in de discussiebijdragen. Niet dat we er veel aan kunnen doen, overigens: schrijven staat vrij, immers. Maar wat meer inhoud en wat minder vorm, dat kan zeker geen kwaad. Mogen we de aftrap voor de ‘inhoudelijke discussie’ aan u overlaten? Tot spoedig.
RED

 
Drs. Marleen Olde Hartmann

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Werkplek & Beheer

    Bonden geven groen licht voor sociaal plan ASML

    Carrière

    Dijkbewaking: high performers weten wát ze moeten beschermen

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Carrière

    Nominaties: wie wordt CxO van het jaar?

    Carrière

    Nominaties: wie wordt it-talent van het jaar?

    Carrière

    Per­so­neels­te­kort stuwt in­ves­te­rin­gen in au­to­ma­ti­se­ring en ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs