Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Techniek, doel of middel?

04 april 2010 - 15:16OpinieCloud & Infrastructuur

In mijn dagelijkse praktijk zie ik regelmatig zogenaamde 'programma’s van eisen' (PvE’s) langskomen voor de realisatie van een website en/of intranetoplossing. Deze PvE’s worden in de regel niet door de organisatie zelf opgesteld maar door adviesbureaus die door de organisatie wordt ingehuurd om hen te begeleiden bij het selectietraject.

Deze PvE's bestaan vaak uit zo'n 250-300 vragen over allerlei onderwerpen en gewenste functionaliteit waarbij de technische aspecten veelal de overhand hebben. Mogen de technische aspecten bij de realisatie van een website en/of intranet wel de overhand hebben? Zou het accent niet bij de niet-technische onderdelen moeten liggen. Immers, bij de realisatie van een website en/of intranet gaat het toch over het overbrengen van een boodschap, het communiceren met de doelgroep en de (marketing)doelstellingen die de organisatie heeft gedefinieerd met de realisatie van de nieuwe website en/of intranet.

Het technische platform waarop de website en/of intranet wordt gebouwd mag natuurlijk niet onderbelicht blijven. Vaak zijn er er koppelingen nodig naar interne- of externe systemen waaruit informatie wordt gehaald. Gezien de huidige stand van de techniek en de beschikbaarheid van SOA's, ESB's etc. zouden de koppelingen relatief gezien niet al te ingewikkeld mogen zijn (helaas blijkt in de praktijk dat koppelingen tussen systemen onderling en ook richting website en/of intranet lastig en tijdrovend zijn om te implementeren).

Er zijn echter branches waar de leveranciers van de primaire systemen nog veel energie steken in het ontsluiten van informatie richting het internet. Eén van deze branches is die van de woningcorporaties. Gelukkig heeft de branche dit ingezien en zijn er initiatieven genomen om dit te verbeteren. Zo hebben een aantal woningcorporaties de COrporatie Referentie Architectuur (CORA) ontwikkeld waarmee woningcorporaties hun eigen bedrijfs- en ict-architectuur kunnen invullen en verbeteren. Naast de initiatieven vanuit de branche zelf zijn de leveranciers ook druk bezig om het ontsluiten van informatie vanuit hun systemen te standariseren en toegankelijker te maken.

De technische basis om de informatie te ontsluiten is nu gelegd. De uitdaging is nu om deze informatie op een gebruikersvriendelijke manier aan te bieden aan de klanten. Daar zou dan ook het accent moeten liggen in de PvE's voor de realisatie van een website en/of intranet die ter beantwoording worden aangeboden.

Meer over

Enterprise ArchitectureIntranetWoningcorporaties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: Wantrouwen in niet‑Europese routers, cybercrimineel dol op remote access-tools (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs