Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Roccade, of staat overheid al mat?

29 februari 1996 - 23:003 minuten leestijdOpinieIT Strategy & Governance
hoofdredactie
hoofdredactie
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Laat de overheid zich met een Roccade in de hoek schuiven door een ex-manager – nu in vreemde dienst – die door een sluwe combinatie van zetten een zorgvuldig opgebouwde stelling in gevaar dreigt te brengen?

Plotseling doorkruist het voornemen van CSC – een bod uit te brengen op de Roccade Informatie Groep – de zo minutieus voorbereide plannen van Getronics. Het gestaag groeiende concern dat zo’n mooie kans had om deze staatsonderneming over te nemen. De directie van Roccade voelt namelijk het meest voor een inlijving door de ‘Nederlandse’ Getronics Groep. Op een bod van CSC zit het felbegeerde bedrijf niet te wachten.
Tussen Roccade en Getronics bestaan al geruime tijd banden. Beide ondernemingen zijn voor 50 procent eigenaar van Raet. De drie hebben een gezamenlijke omzet van bijna 2,5 miljard gulden en tellen zo’n 8100 werknemers. Als Getronics er ook nog in slaagt Holec Projects over te nemen, dan komen daar nog 160 miljoen omzet en 575 medewerkers bij. Door samenvoeging van deze vier ondernemingen zou Nederlands grootste automatiseringsconcern ontstaan. Maar voor het zover is, moet de Tweede Kamer akkoord gaan met de volledige privatisering van Roccade. Dat zal overigens geen grote problemen geven.
Een eventueel hoog bod van CSC plaatst de overheid, die haar aandelen Roccade wil afstoten, onmiskenbaar voor een dilemma. De ministeries van Binnenlandse Zaken en Financiën zullen een eventueel hogere opbrengst moeten afwegen tegen het feit dat de Roccade-top graag met Getronics in zee wil.
De avances van CSC richting Roccade zijn extra pikant omdat de nieuwe vice-president van CSC, verantwoordelijk voor de Nederlandse activiteiten, nog niet zo lang geleden bij Getronics op de loonlijst stond. Eind vorig jaar verzuurde de sfeer tussen Getronics-topman Risseeuw en zijn directeur zozeer dat de laatste zijn biezen pakte. Ton aan de Stegge had het amper negen maanden bij Getronics uitgehouden. Hij stapte rond Kerstmis op om vervolgens bij het in Nederland veel kleinere CSC in dienst te treden.
Dat laatste moet voor Risseeuw niet zo’n heel erg gelukkige ontwikkeling zijn geweest, gezien het bod van de Getronics Groep op Roccade. Risseeuw kon echter niet bevroeden dat hij zijn voormalige Groepsraad-lid korte tijd later tegenover zich zou vinden bij de strijd om Roccade. Dat persoonlijke element maakt het komende overnamegevecht bijzonder interessant.
Met welke meesterzet slaat Risseeuw de aanval van zijn dissidente medewerker af? In negen maanden kijk je toch niet alles van een grootmeester af of is er sprake van een patstelling?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Signalen van misbruik PHP-lekken, maar risico lijkt kleiner dan gevreesd

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    Datacenter & Infrastructure

    Google krijgt wind van voren na kaalslag in Fins bos

    IT Industry news

    Ctac in rode cijfers door bankroet Belgische klant

    IT Strategy & Governance

    Kort: Zorgen om verkeerssoftware Rijkswaterstaat, Canon introduceert edr voor printomgeving (en meer)

    Security & Risk

    Microsoft slaat alarm over ai-cyberaanvallen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs