Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Banken moeten systemen versneld aanpassen

18 september 1997 - 22:00AchtergrondOverheid
Correspondent
Correspondent

Met het oog op de overgang naar het jaar 2000 moeten de Nederlandse banken hun voornaamste geautomatiseerde systemen uiterlijk 1 januari 1999 hebben aangepast. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft de banken daartoe aangespoord. Alle banken en kredietinstellingen die onder het toezicht van de Centrale Bank vallen, hebben inmiddels een schrijven ontvangen. DNB heeft een pakket van eisen aan de banken opgesteld. De centrale bank zal vanuit haar toezichthoudende taak de inrichting en voortgang van de 2000-problematiek beoordelen.

De centrale-bankpresidenten van de grootste tien Westerse industrielanden (G10) hebben eerder deze maand eveneens op de ernst van de millennium-problematiek gewezen. Ze manen betrokken instellingen tot spoed. Alle deelnemers aan de financiële markten moeten ervoor zorgen dat de noodzakelijke veranderingen tijdig worden doorgevoerd. Het gaat hierbij niet puur om de techniek van de automatisering. Het vereist ook alle aandacht van de topleiding.
De centrale-bankpresidenten drukken de financiële instellingen op het hart tijdig alle computerprogramma’s na te kijken. Niet alleen zal een groot aantal applicaties moeten worden geconverteerd of vervangen, maar ook zijn uitgebreide testen nodig om alle werkzaamheden na de conversie gladjes te laten verlopen.
Ruim voor de bewuste datum van 1 januari 2000 moeten de financiële instellingen hebben getest of hun systemen nog goed op elkaar zijn afgestemd. Vooral de onderlinge coördinatie is een kwestie van management.
De grotere banken zijn zich overigens wel bewust van het probleem, maar de tijd dringt voor die instellingen die met de armen over elkaar hebben gezeten. Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: AIVD en MIVD snel aan nieuwe tech helpen en nadruk op digitale autonomie

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Overheid

    Coalitieakkoord: Nederlandse Digitale Dienst spil in vernieuwing Rijksdienst

    Overheid

    CDA en D66: meer opvolging van AcICT-adviezen 

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    Cloud & Infrastructuur

    Overname Solvinity hangt aan zijden draadje

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs