Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Object Design zet in op object-database

04 december 1997 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Objectgeoriënteerde databases zouden de toekomst hebben, al is het gebruik ervan nu nog beperkt. Het Amerikaanse Object Design verwacht met zijn objectgeoriënteerde database Object Store te profiteren van de marktontwikkelingen in de komende jaren.

"Complexe datatypen, Internet, gedistribueerde applicaties, elektronisch zakendoen: voor al deze zaken zijn objectgeoriënteerde databases te verkiezen boven relationele", zegt André Bruins, manager van Object Design in Nederland.
Hij wijst erop dat zowel Microsoft als Netscape Object Store als database gebruiken voor hun browser: voor het opslaan van Java-applets en gebruikersprofielen. Oracle probeerde vorig jaar tevergeefs twee maal om Object Design over te nemen.
Object Design is sinds kort met een vestiging in Nederland vertegenwoordigd: Objective Alliance, een afsplitsing van Ordina. Deze tak distribueerde tot voor kort het objectgeoriënteerde Object Store. Omdat dit bedrijf zich meer op dienstverlening gaat richten, neemt Object Design de licentieverkoop en ondersteuning nu in eigen hand. Op het gebied van dienstverlening onderhandelt het bedrijf nu over samenwerkingsverbanden.
Bruins: "De markt voor volledig objectgeoriënteerde databases in 2001 schatten bureaus als IDC en Gartner Group op twee- tot zeven miljard dollar." De totale database-markt bedraagt dit jaar rond de vijf miljard dollar. Object Design claimt met een marktaandeel van 38 procent het marktleiderschap. In 1996 is ruim 38 miljoen dollar omgezet. In 1997 en 1998 moet dat oplopen naar 55 en 75 miljoen.
Het richt zich vooral op grote klanten op het gebied van telecommunicatie, het bankwezen en uitgeverijen. Alcatel, Nucletron, de Staatsdrukkerij, TNO, de Koninklijke Marine, IBM en Philips behoren tot het klantenbestand, dat in totaal uit 25 namen bestaat.
Hoewel meer software-applicaties in de toekomst object-databases zullen gebruiken, verwacht Bruins dat telecom- en bankbedrijven een voortrekkersrol gaan vervullen. Hij benadrukt dat gebruikers hun relationele databases niet aan de kant hoeven te zetten. Als voor analysesoftware Object Store wordt gebruikt, zijn met het programma Dbconnect de benodigde gegevens te repliceren uit een relationele database.

Meer over

Databases

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    Data & AI

    Ai implementeren? Bij high performers is dit mensenwerk

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    Onderwijs

    Spoelstra Spreekt: Onder druk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs