Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Telecomleveranciers ontwijken 2000-vraagstuk

05 februari 1998 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Michiel Couzy
Michiel Couzy

De leveranciers in de telecomindustrie geven geen duidelijkheid over de millenniumbestendigheid van hun producten. Dat zei directeur Coert van Ee van de Nederlandse vereniging van bedrijfstelecommunicatie grootgebruikers (BTG) tijdens een conferentie over het Jaar 2000-probleem in de telecomindustrie.

De BTG heeft enkele maanden geleden leveranciers van telefooncentrales voor bedrijven en aanverwante producten gevraagd in hoeverre ze hun zaakjes op orde hebben. "Er kwam geen enkel antwoord binnen dat vertrouwen gaf", aldus Van Ee. De BTG verrichtte eveneens onderzoek naar de activiteiten die de grote Nederlandse bedrijven ondernemen om de millennium-problematiek op het gebied van telecom op te lossen. Uit deze enquête blijkt dat 25 procent niets doet.
"Dat baart ons grote zorgen", zegt Van Ee. "De kleinere ondernemingen vormen een nog groter probleem. Zij beschikken immers niet altijd over voldoende middelen om de problemen te bestrijden", vult vice-president Nick White van de internationale gebruikersvereniging Intug aan.

Certificering

De BTG vraagt de leveranciers openheid van zaken te geven. "Ze vertellen gewoon niet hoe de stand van zaken is", aldus Henk Kleijn, hoofd van de BTG-werkgroep over het Jaar 2000-probleem. Volgens Van Ee is de millennium-problematiek in de telecomindustrie aanzienlijk complexer dan in de IT-branche. Er is immers veel ingebedde software gebruikt en meestal hebben verschillende leveranciers aan de installaties gewerkt. De BTG hoopt niet alleen de aandacht op de problemen te vestigen. De vereniging wil ook een systeem van certificering van de grond krijgen. Leveranciers kunnen hun millenniumbestendige producten laten keuren en scheppen zo duidelijkheid voor de gebruikers.
Internationaal telefoonverkeer kan na het jaar 2000 eveneens grote problemen opleveren. Er hoeft maar één operator niet gereed te zijn om het telefoonverkeer te frustreren. Jack van den Berg van PTT Telecom gaf aan dat zijn onderneming rond juni van dit jaar het eigen netwerk in orde heeft en voor het eind van het jaar die van alle klanten.

Aansprakelijk

De juridische gevolgen van de problematiek zijn talrijk. Marjolein Geus van advocatenkantoor Buruma Maris pleit ervoor dat ondernemingen in een vroeg stadium juristen inschakelen, om vergaande aansprakelijkheden te voorkomen. De leveranciers dienen prioriteiten te stellen, meent Geus. Oplossing van alle problemen is immers een illusie. Dus kunnen ze volgens de juriste beter werken aan het oplossen van de problemen die de grootste aansprakelijkheid veroorzaken. Een kwestie die slechts een aansprakelijkheid van enkele duizenden guldens als gevolg heeft, komt dan op het tweede plan terecht.
Geus benadrukt dat de leveranciers een waarschuwingsplicht hebben als ze producten op de markt brengen die problemen veroorzaken. De gebruiker heeft de plicht om de knelpunten te onderzoeken. "Bedrijven die stil zitten kunnen niet zomaar een rekening presenteren aan de leverancier." Bovendien kunnen ondernemingen die niets ondernemen hun recht op een claim door verjaring kwijtraken.
 

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Waarderen, high five, blij
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: SoftwareOne behoudt VMware-part­ner­schap, Linux voor Franse rijks­werk­plek (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    2026 ziet er glanzend uit voor ASML

    Cloud & Infrastructuur

    EuroNAS als alternatief voor VMware

    Overheid

    Hoe realiseer ik een soevereine in­for­ma­tie­huis­hou­ding? (Deel 2)

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs