Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

World Online op overnamepad in Europa

08 februari 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Nederlandse Internet-aanbieder World Online wil ook in andere Europese landen fors expanderen. De aandeelhouders hebben ongeveer honderd miljoen dollar beschikbaar gesteld om in binnen- en buitenland kleinere access providers over te nemen.

De komende maanden zal World Online enkele acquisities aankondigen. Het heeft al een principe-akkoord bereikt met een Belgische partij, maar wil pas de naam noemen als hetdue diligence boekenonderzoek positief is afgerond. Ook in Duitsland en Engeland verkeren de onderhandelingen over overnames in de eindfase.
Nina Brink, oprichter van World Online Nederland en sinds kort algemeen directeur van de internationale World Online-poot, wil met agressieve marketingcampagnes en een sterk merkenbeleid de Europese markt veroveren. Behalve de eerdergenoemde drie landen staan ook Frankrijk, Italië, Spanje en Scandinavië op de verlanglijst.
Doel is eind dit jaar 250 duizend betalende abonnees te hebben. Brink laat zich financieel bijstaan door Credit Suisse First Boston. Deze moet ook een beursgang in de VS en Europa voorbereiden. World Online wil in ieder geval een notering aan de Nasdaq te New York.
Naast een eigen netwerk om snelle Internet-toegang te bieden, zoekt World Online het ook in inhoud. Belangrijke ingrediënten zijn muziek en show. Brink wil zowel eigen inhoud als exclusieve overeenkomsten met belangrijke spelers uit de muziek- en filmindustrie. Michael Schulhof, ex-directeur van Sony America en de film- en muziekdivisie van Sony, moet daarbij helpen. Deze grote investeerder gaat alschairman of the board een actieve rol bij World Online spelen. Het is bedoeling dat Schulhof meer gaat doen dan een gemiddelde commissaris in Nederland. Naar Amerikaans voorbeeld gaat hij World Online uitbouwen naar een media-bedrijf.
Andere belangrijke inkomstenbronnen moeten Internet-telefonie en videovergaderen worden. World Online bedient zowel zakelijke klanten als consumenten.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs