Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

EDG plaveit pad niet-Europese IT-firma’s

16 maart 1998 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Niet-Europese IT-ondernemers ondervinden regelmatig problemen wanneer ze in Europa een bedrijf willen beginnen. De European Development Group (EDG) kan de route plaveien voor ze de oversteek wagen.

Amerikaanse IT-entrepreneurs raken regelmatig de weg kwijt in Europa. Volgens Frank van der Poll, algemeen directeur van EDG, komt dat omdat veel Amerikanen er over Europa "welhaast kinderlijke opvattingen op na houden". Ze beschouwen Europa als één markt en hebben weinig benul van de verschillen. "Hun eerste stek is in Groot-Brittannië, daarna lopen ze veelal vast."
EDG helpt niet-Europese ondernemers die in Europa zaken willen doen. Het regelt tegen betaling het commerciële voorwerk: het kent de plaatselijke markt en legt contact met afnemerskanalen, onderhandelt, stelt contracten op en zorgt voor huisvesting en personeel. Van der Poll omschrijft EDG als eenoutsourced salesforce.
EDG richt zich op de IT-markt. Omdat Van der Poll en mede-oprichter David Murray vanBell Company Dynix uit de netwerkwereld komen, bevinden zich onder de klanten diverse netwerkbedrijven: Cabletron, Timeplex Group en het Canadese Impath Networks. EDG werkt ook voor een aantal Pakistaanse bedrijven. "Die zoeken naar contacten met Europese automatiseringsbedrijven om conversie-opdrachten voor de euro en het millennium-probleem binnen te halen", licht Van der Poll toe. "Ook verlenen we ondersteuning aan een Israëlisch technologisch bedrijf dat opnieuw voet aan Europese grond poogt te krijgen. Deze fabrikant opende in de jaren tachtig met overheidssubsidie een vestiging in Friesland." Een uur rijden van Amsterdam … de Israëli’s hadden geen rekening met de files gehouden. IT-personeel was in de verste omtrek niet te krijgen. Door deze slechte voorbereiding keerden ze een half miljoen dollar armer onverrichterzake terug.
Inmiddels telt EDG elf werknemers. Het wil dit jaar afsluiten met zo’n dertig mensen en een omzet van 2,3 miljoen dollar. Het opereert nu nog alleen vanuit Hillegom, maar praat over extra vestigingen in Scandinavië en Italië. Steun bij EZ zoekt Van der Poll niet meer, en in het huidigeTwinning-initiatief heeft hij weinig fiducie. "Loze praatjes, want de ontoegankelijkheid bij de overheid blijft enorm", schampert hij. "Wij hebben een keer een subsidie-aanvraag bij Senter ingediend, maar daar gebeurde helemaal niets mee. Het kost alleen maar tijd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijv...

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijven wordt steeds moeilijker. Nog nooit was zoveel technische kennis zo gemakkelijk beschikbaar. Maak een deepdive tijdens Techorama Netherlands, van 26 - 28 oktober 2026...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Door ai nemen it-dienstverleners afscheid van het uurtje-factuurtje

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    IT Strategy & Governance

    Vier nieuwe opdrachten voor de cio

    IT Industry news

    Spoelstra Spreekt: Hyves is terug!

    Cloud & Infrastructure

    EU-labelsysteem voor energie- en watergebruik in datacenters

    Data & AI

    TikTok zet in op scholing rond ai‑content na forse kritiek

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs