Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vermeend wil soepel belastingklimaat voor e-handel

07 mei 1998 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

De Internet-economie krijgt fiscaal een aardig steuntje in de rug. Als het aan demissionair staatssecretaris Vermeend van Financiën ligt, blijft het belastingklimaat voor elektronische handel mild. Daarmee wil hij investeringen in informatie- en communicatietechnologie (ict) aanmoedigen. Dit blijkt uit de notitie ‘Belastingen in een wereld zonder afstand’, die Vermeend naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.

Voorzichtig oppert Vermeend het idee van een tijdelijke BTW-vrijstelling voor aanbieders van digitale diensten en producten. Dit nultarief zou drie jaar lang moeten gelden om het elektronisch zakendoen goed van de grond te krijgen. Ook is een dergelijke bevriezing nodig alvorens hierover internationale afspraken worden gemaakt.
Vlak voor de kamerleden afscheid namen, kwam Vermeend nog met een serie aanbevelingen tot fiscale stimulering van ict. Hij laat zich daarbij leiden door suggesties van de adviesgroep ‘Electronic commerce en belastingen’. Deze adviesgroep, die eind vorig jaar door Vermeend is ingesteld, zal haar aanbevelingen nog nader uitwerken.
Dit geldt bijvoorbeeld voor het voorstel om Internet-privé-projecten bij bedrijven fiscaal te stimuleren. Daartoe zou de bestaande belastingvrijstelling voor PC-projecten (4.500 gulden) moeten worden verruimd. Daarnaast zouden werkgevers de kosten die werknemers maken om toegang te krijgen tot Internet belastingvrij moeten kunnen vergoeden. De regeling van de ’tante Agaath’-lening voor ict-starters moet worden verruimd. Bovendien zou een verhoogde investeringsaftrek moeten gelden voor e-handel-systemen.

Vrijhandelszone

Een ander idee is bedrijven te stimuleren investeringen te doen in Internet-projecten die een algemeen belang kennen. Voorbeelden zijn scholen, buurthuizen en bejaardenhuizen. Deze uitgaven zouden niet alleen aftrekbaar moeten zijn van de winst, maar ook moeten leiden tot het betalen van minder belasting.
Computers die na drie jaar zijn afgeschreven, zouden aan gebruikers kunnen worden gegeven die normaliter dergelijke apparatuur niet aanschaffen. Het bedrijf dat de afgeschreven computers ter beschikking stelt, krijgt de mogelijkheid om nog een extra afschrijftermijn fiscaal op te voeren. De vraag valt aanmerkelijk te stimuleren door Internet op openbare plaatsen zo veel mogelijk gratis aan te bieden. Ondernemingen kunnen die plaatsen financieel ondersteunen. Dit gebeurt tegen gunstige fiscale condities.
Een voorstel is om op Internet een fiscale vrijhandelszone te creëren. Voor fysieke goederen bestaan zogenoemde heffingsvrije zones. Ditzelfde kan op Internet gebeuren voor elektronisch geleverde goederen. Verder zouden particulieren die zich bijscholen op IT-gebied een deel van de kosten moeten kunnen aftrekken.

Controleerbaarheid

De notitie geeft ook aan dat de belastingdienst nieuwe concepten voor controlebeleid en fraudebestrijding zal moeten ontwikkelen. Door het grensoverschrijdende karakter van veel elektronische transacties en door de schaalvergroting kan de feitelijke controleerbaarheid onder druk komen te staan. Internationale samenwerking tussen belastingdiensten en douane-instanties zal noodzakelijk zijn. Alleen dan kan zicht blijven bestaan op de activiteiten van belastingplichtigen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    Cloud & Infrastructuur

    Kyndryl lijft Solvinity in

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Data & AI

    Kort: OpenAI en AWS sluiten miljardendeal, Microsoft zet ai-hub op in VAE (en meer)

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs