Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

PC Welt vrijuit na klacht Microsoft over auteursrecht

06 augustus 1998 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Arthur Graaff
Arthur Graaff

Het Duitse maandblad PC Welt in München zal niet vervolgd worden wegens schending van Microsofts auteursrecht. Dit heeft een Duitse openbare aanklager bekendgemaakt. Microsoft Duitsland had het maandblad vijf maanden geleden aangeklaagd wegens een artikel in het maartnummer, waarin uitvoerig beschreven werd hoe de beveiliging van enkele MS-programma’s omzeild kon worden.

Microsoft betoogde dat deze beschrijving zoveel details blootgaf, dat daarmee het auteursrecht van het bedrijf op de programmatuur geschonden werd. Tevens beschuldigde het bedrijf PC Welt van computerfraude. Ook deze beschuldiging wordt niet vervolgd.
De openbare aanklager kon geen bewijs vinden voor Microsofts stelling, dat het openbaar maken van beschermde programmagegevens heeft geleid tot illegaal gebruik van Microsoft-software door derden. Wel benadrukte aanklager Schmidt-Sommerfeld, dat de persvrijheid niet zover gaat dat de pers aanwijzingen mag publiceren die kunnen leiden tot het schenden van auteursrecht – wat een vorm van aanzet kan zijn. Als de aanklager alsnog bewijzen van die schending vindt, kan het onderzoek heropend worden, zo liet zij weten. In een persbericht stelt Microsoft in deze formulering van de aanklager wel een bevestiging te zien van het principe dat dergelijke publicaties strafbaar kunnen zijn.
Tussen PC Welt en Microsoft Duitsland bestaat al langer enige spanning, zo blijkt uit diverse artikelen in het blad. PC Welt uit regelmatig kritiek op MS-programma’s en waarschuwt herhaaldelijk voor fouten in zowel Windows 95, -NT als Internet Explorer. De browseroorlog speelt op de achtergrond mee, omdat PC Welt Netscape’s Navigator veiliger vindt.
Ook in een ander proces heeft Microsoft bakzeil moeten halen. In de Verenigde Staten heeft het softwarebedrijf zojuist een proces verloren tegen Caldera, tegenwoordige makers van Dr-Dos. Dit bedrijf claimt het recht te hebben op de broncodes van Windows op grond van bestaande afspraken met Microsoft over compatibiliteit.   AG
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    omnibusvoorstel privacy
    Governance & Privacy

    AP: gevolgen Omnibusvoorstel niet goed onderzocht door EC

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer maakt zich druk om verkoop Solvinity

    Cloud & Infrastructuur

    Gaia-X en de federatieve aanpak

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    EU komt met eenvoudiger digitale regels

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nieuw datacenter Digital Realty in Schiphol, KKR stapt in Techone (en meer)

    Security & Awareness

    Fraude als realiteitscheck voor verantwoord ai-gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs