Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Bètaversie Lotus Notes 5 beschikbaar

06 oktober 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Na diverse vertragingen komt Lotus met bètaversies van de groupware Notes en Domino. Versie 5 van Notes heeft als belangrijkste verbetering het ondersteunen van web-omgevingen.

Lotus heeft twee jaar nodig gehad om Notes geschikt voor Internet te maken. Daardoor heeft het terrein verloren aan Microsoft. Als goedmakertje kunnen gebruikers van cc:Mail binnen drie jaar over op Domino.
Op de Europese gebruikersbijeenkomst Lotusphere benadrukte topman Jeff Papows dat de definitieve versie van release 5 ‘beslist’ nog dit jaar uitkomt. In de wandelgangen van de door vierduizend mensen bezochte bijeenkomst werd hier niet veel waarde aan gehecht. Lotus, inmiddels ingelijfd door IBM, staat bekend om uitstel van beloofde software.
Volgens onderzoeksbureau IDC is Lotus met 40 procent marktaandeel nog steeds de grootste op de groupware-markt. Novell Groupwise volgt met 20 procent en Microsoft Exchange komt tot 15 procent. De tragiek van Lotus is dat de kwaliteit van de software geroemd wordt, maar door gebrekkige marketing de concurrentie makkelijk langszij komt. In 1990 introduceerde Lotus het concept ‘groupware’. Omdat de ontwikkelaars er niet in slaagden snel te reageren op veranderingen in de markt, heeft het nu geduchte concurrentie van Microsoft en Novell. Om te voorkomen dat cc:mail-gebruikers naar Microsoft overlopen, kunnen ze drie jaar lang gratis overgaan naar Domino Notes.
Alex Bakman, vice president groupware van Candle, betwijfelt of Lotus de concurrentie met Microsoft kan volhouden. Release 5 van Lotus Notes "bevat een aantal aanzienlijke technische verbeteringen op het vlak van berichtenverkeer en het ontwikkelen van applicaties.", meent Bakman. "Maar ik hoopte meer te horen over de manier waarop ze de software willen verkopen. Die actie om cc:mail gebruikers te lokken naar Notes is beslist onvoldoende. Ik merk nu al in de praktijk dat verschillende bedrijven overgaan naar de producten van Microsoft. Lotus ligt wat de kwaliteit van de software betreft lichtjaren voor op Microsoft. Maar Microsoft is nu eenmaal de agressiefste tegenstander die je kunt hebben", aldus Bakman.
 

Meer over

GroupwareLotus Notes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs