Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Progress omarmt ‘Nederlandse’ software

26 mei 1999 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

Progress Software neemt functionaliteit van de in Nederland ontwikkelde Base Development Kit (BDK) op in de volgende versies van de 4GL-ontwikkeltool. Dit zei topman en oprichter Joe Alsop op de gebruikersconferentie van zijn bedrijf in Boston.

"Het is nog te vroeg om te speculeren welke onderdelen we overnemen, maar we zijn zeker geïnteresseerd."
Het BDK-initiatief is afkomstig uit Nederland, waar zes Progress-gebruikers samen met de lokale afdeling van het softwarebedrijf hebben gezocht naar een uitbreiding van de Progress-omgeving. Het probleem was volgens de gebruikers dat er een conceptuele kloof gaapt tussen de 4GL-tool, waarvan de eerste versie in 1981 is ontwikkeld, en nieuwere ontwikkelingen, zoals Enterprise Java Beans. Het initiatief heeft ertoe geleid dat Progress in ieder geval in versie 9.2 van de software, waarvan de uitgave-datum nog niet vaststaat, delen van BDK zal opnemen. Ook versie 9.1, die dit jaar uitkomt, bevat waarschijnlijk BDK-functionaliteit.
Volgens Edwin Lijnzaad, technisch directeur van de Nederlandse partner Vitalogic, bereidt BDK de 4GL-ontwikkeltool voor op component gebaseerde ontwikkeling (component based development). Verder tracht het BDK-consortium de onderhoudsproblemen van applicaties aan te pakken. BDK voegt daarvoor aan de Smart Object-technologie van Progress toepassingen toe die het onderhoud moeten verbeteren.
Het consortium onderhandelt nog met Progress over welke functionaliteit wordt overgenomen. De initiatiefgroep ziet BDK als een uitbreiding van de Application Development Method (ADM), één van de hulpmiddelen die deel uitmaken van Progress. Of Progress deze lijn volgt, is nog niet zeker.
Progress kondigde tijdens de conferentie de volgende generatie aan van zijn Java-ontwikkelomgeving Apptivity. De nieuwe applicatieserver krijgt de codenaam Vader. Deze versie combineert volgens Alsop alle functionaliteit die bedrijven nodig hebben voor hun onderlinge (business-to-business) handel via Internet. Vader integreert EJB’s, XML (eXtensible Markup Language) en Java Messaging Service. Met dit platform kunnen bedrijven toepassingen bouwen waardoor bijvoorbeeld wederverkopers automatisch via Internet producten kopen als hun toeleverancier de prijs hiervan verlaagt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    NIS2

    NIS2 maakt van een bekende blinde vlek...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet (Cbw), de Nederlandse invulling van de Europese NIS2-richtlijn, van kracht. Er is geen overgangsperiode. Voor veel organisaties zit de grootste uitdaging niet in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    ASML krijgt nieuwe steun TSMC, Samsung en Intel

    Soevereiniteit

    Een explosief boek over The Nerd Reich

    Connected Industry

    Kort: Gaat Pal-V dan eindelijk de lucht in?, 1,5 miljoen voor onderzoek naar energiezuinige computers

    Overheid

    Rechter wijst alle claims KPMG af in miljoenenkwestie

    Digital Identity

    Bedrijven willen snellere invoering Europese id-wallets

    IT Strategy & Governance

    Kort: Exact komt met financiële ai-assistent, HPE werkt nauwer samen met Oracle (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs