Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

MCI Worldcom treedt binnen bij mkb

27 mei 1999 - 22:004 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Michiel Couzy
Michiel Couzy

MCI Worldcom gaat zich in Nederland meer richten op het midden- en kleinbedrijf. Dit zegt de nieuwe directeur Geert de Groot. Deze stap betekent dat het telecombedrijf moet werken aan zijn naamsbekendheid. "De pioniersfase is achter de rug. We beginnen nu aan een periode, waarbij we meer aandacht schenken aan externe relaties."

Sinds enkele maanden bestuurt Geert de Groot vanuit de Rembrandttoren in Amsterdam de Nederlandse afdeling van het Amerikaanse telecombedrijf MCI Worldcom. Hij is de opvolger van Frans van Belle, die nu een internationale functie bekleedt. De Groot is afkomstig van KPN Telecom. Bij de oud-monopolist was hij directeur marketing. Het is geen toeval dat de headhunters van MCI Worldcom een nieuwe directeur voor de Nederlandse vestiging zochten in de marketinghoek. "Onze bekendheid in Nederland is te laag. We willen kleinere bedrijven binnenhalen en dit betekent dat we aan onze naamsbekendheid moeten werken", aldus De Groot.

Naar buiten

MCI Worldcom richtte zich altijd op de grote multinationals. "Deze bedrijven kennen ons toch wel. We hoefden nooit hoog van de toren te blazen. Nu moeten we sympathie kweken onder de kleinere bedrijven. Dat betekent dat we meer naar buiten moeten treden." De Groot geeft aan dat MCI Worldcom Nederland dankbaar gebruik zal maken van de bekendheid van de Amerikaanse moeder. Immers, de ludieke directeur Bernie Ebbers haalt regelmatig de Amerikaanse en Nederlandse kranten met grote overnames. "Wij zullen onze klanten wel duidelijk maken dat ze niet te maken hebben met een Amerikaans bedrijf, maar met Nederlandse mensen, die een Nederlandse aanpak hanteren."

Allianties

Op de markt van de grootgebruikers spint MCI Worldcom volgens De Groot garen bij de teloorgang van de internationale allianties. Unisource is in staat van ontbinding en de berichten over Global One zijn evenmin positief. "Wij merken dat de markt een afkeer krijgt van allianties. De bedrijven geloven niet meer in dit soort samenwerkingen."
In Nederland ziet De Groot KPN en Telfort als grootste concurrenten op de groot-zakelijke markt. Op het gebied van de kleinere bedrijven bestaan meer aanbieders, zoals Versatel en Colt. "Toch hebben wij een voorsprong van meer dan een jaar op deze partijen. Ze proberen ons concept te kopiëren, alleen hun infrastructuur ligt er nog niet helemaal."
De concurrenten zullen hun strijd niet meer uitvechten middels prijsdalingen, aldus de Nederlands directeur. Onlangs kondigde MCI Worldcom lagere tarieven aan, waarmee de prijs volgens het bedrijf onder die van KPN kwam te liggen. "Dit is wat spraak betreft de voorlopig wel de ondergrens. De bedrijven moeten zich nu onderscheiden door de kwaliteit van dienstverlening. Op het gebied van datacommunicatie kunnen we wel nog lagere tarieven verwachten."

Ontbundeling

Het telecombedrijf heeft in Nederland inmiddels de beschikking over een Randstedelijk netwerk en dit jaar volgt een uitbreiding naar Den Haag en Utrecht. Volgens De Groot is de verbinding van deze netwerken met de aansluiting in de bedrijven een van de belangrijkste onderwerpen waarmee hij zich bezig houdt. Het gaat dan om de directe toegang tot het netwerk, waartoe ‘ontbundeling’ van het aansluitnet een van de mogelijkheden is. Op dit moment moeten de concurrenten dit stukje netwerk huren van KPN, dat nu eenmaal de beschikking heeft over de aansluitingen. MCI Worldcom wil de klanten zelf op het eigen netwerk aansluiten en wacht met smart op maatregelen van de Opta, waardoor concurrenten dit deel van het netwerk in eigen beheer krijgen.
"De maatregelen laten veel te lang op zich wachten", zegt De Groot. De Opta heeft inmiddels richtlijnen gepubliceerd, maar dit is volgens De Groot niet genoeg. "Er moet meer beweging in komen. Voor ons is de toegang tot ons netwerk erg belangrijk. We willen niet meer afhankelijk zijn van de KPN. Dat is voor ons goedkoper en sneller. Maar goed, voorlopig is het een knelpunt."

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Het hybride datacenter: ook AWS ziet dat de cloud is neergedaald

    Groeien
    AchtergrondCarrière

    Van schuldenlast naar groeikansen: Atos maakt zich klaar voor de toekomst

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Soevereine cloudoplossingen bieden veel kansen’

    ActueelCarrière

    Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

    Jacob Spoelstra betwisten
    MagazineCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Achterhaald

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs