Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Inkoop KLM volledig via internet

05 augustus 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De Sun-Netscape Alliantie heeft KLM aan de haak geslagen als klant voor zijn internet-inkoopsysteem. Dit element van de iPlanet-software moet de hele inkoop van niet-vliegtuig gerelateerd materieel automatiseren. Met deze overeenkomst is een bedrag van meerdere miljoenen guldens gemoeid.

KLM wil uiteindelijk al zijn kantoormedewerkers, ongeveer 10.000 mensen, hun secundaire goederen en diensten via een extranet laten bestellen. "Denk daarbij aan kantoorbenodigdheden, IT-apparatuur zoals PC’s en trainingen, die mensen nu nog uit folders selecteren", zegt Bert Timmer, hoofd concern-inkoopmanagement bij KLM. De door hem genoemde voorbeelden omhelzen de eerste implementatiefase van de iPlanet-software. Daarbij houdt de vliegtuigmaatschappij zich niet in wat betreft het aantal werknemers dat wordt ‘aangesloten’; alle 10.000 bedoelde gebruikers krijgen meteen al de beschikking over dit nieuwe inkoopsysteem.

Volgende fase

"Fase één moet in april volgend jaar zijn afgerond. Dan volgt een evaluatieperiode die ongeveer een maand in beslag zal nemen, we evalueren namelijk al tijdens de implementatie", legt Timmer uit. Vervolgens breidt fase twee het online-bestellen uit naar alle niet-vliegtuig gerelateerde producten en diensten. Op dit moment heeft KLM daarvoor meer dan 12.000 toeleveranciers. Dat aantal wil het fors terugbrengen.
Verder wil het bedrijf hierdoor snijden in de relatief hoge inkoop-administratiekosten. Dit project moet een besparing van 3 tot 5 procent opleveren van KLM’s uitgaven aan inkoop. Die omzet ligt tegen het einde van de tweede implementatiefase rond een verwachte 1,5 miljard gulden. "Onze inkopers kunnen zich dan concentreren op de grotere lijnen van hun werk. KLM’s hoofdactiviteit is vliegen, niet inkopen. Maar je hebt het één nodig om het ander te kunnen doen", aldus Timmer.  JB

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Groeien
    AchtergrondCarrière

    Van schuldenlast naar groeikansen: Atos maakt zich klaar voor de toekomst

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Soevereine cloudoplossingen bieden veel kansen’

    ActueelCarrière

    Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

    Jacob Spoelstra betwisten
    MagazineCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Achterhaald

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Optics11 haalt miljoenen op voor beveiliging zeekabels

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs