Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Hewlett-Packard haakt in op Internet-hype

16 september 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

Carleton Fiorina, de kersverse ceo van Hewlett-Packard heeft haar zinnen gezet op Internet. Het computerbedrijf, dat regelmatig het verwijt kreeg veel te traag op de Internet-trein te zijn gesprongen, gaat nu in sneltreinvaart allerlei online initiatieven: de e-services.

HP wil een service opzetten waarin het bedrijven helpt hun activiteiten naar Internet te brengen. Daarvoor sluit het partnerships waarin het bedrijf geschikte hardware en andere diensten levert. In ruil daarvoor krijgt het een percentage van de omzet die de partner genereert.
In het kader van dit e-servicesplan heeft het 15 miljoen dollar geïnvesteerd in Usa.net. Dit bedrijf biedt e-mail en andere geavanceerde berichtendiensten via zijn website.
Daarnaast investeerde HP in Starmedia, een Latijns-Amerikaans bedrijf. Starmedia gaat geautomatiseerde helpsoftware gebruiken om online-winkels binnen 24 uur op Internet te krijgen. Ook pompt HP 1,5 miljoen dollar in Digimarc, een specialist in software voor het verstoppen van een ‘watermerk’ in digitale producten zoals plaatjes, muziek, video en documenten. Met dit watermerk kunnen copyrights worden vastgelegd.

SAP

Naast allerlei Internet-initiatieven sloot het andere overeenkomsten, onder andere met erp-leverancier SAP.
HP heeft SAP, de Duitse grootmacht op het gebied van enterprise resource planning (erp), binnengehaald in een alliantie dat gaat werken aan verbetering van de prestaties van computersystemen. Met deze alliantie, de zogeheten 5nines:5minutes Alliance, hoopt Hewlett-Packard een computersysteem te bouwen dat 99,99 procent van de tijd in bedrijf is, met andere woorden, dat het hooguit enkele minuten per jaar stil ligt. SAP gaat investeren in onderzoek dat ertoe moet leiden dat de eigen software probleemloos werkt op systemen van andere partijen in de alliantie: netwerkspecialist Cisco, database- en applicatiesoftwarebedrijf Oracle, EMC (opslag) en BEA, een leverancier van middleware en servers.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Philipp Strasmann Cybersecurity
    Security & Awareness

    De onvermijdelijke verschuiving naar preëmptieve cyberbeveiliging

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs