Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Kender Thijssen start reorganisatie

01 december 1999 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Automatiseringsbedrijf Kender Thijssen start een grootscheepse reorganisatie. De onderneming voegt vier divisies samen tot één afdeling. Hierdoor moeten 26 mensen naar een andere baan uitkijken.

Het bedrijf bestaat sinds de fusie tussen Kender en Thijssen in 1996 uit de afdelingen Systemen en Integratie, Diensten, Zakelijke Communicatie, Lease en Computerverhuur. De eerste vier units worden nu samengevoegd tot Kender Thijssen Solutions. De afdeling Computerverhuur staat los hiervan.
Tonny Boerboom, directeur operations, noemt deze ingreep noodzakelijk omdat klanten klagen over gebrek aan duidelijkheid. "Elke afdeling werkt met eigen verkopers. Hierdoor krijgen klanten te maken met verscheidene aanspreekpunten." Bovendien loopt het bedrijf door die ‘verzuiling’ opdrachten mis. Marketingmanager Henk van den Berg: "Als klanten meer opdrachten te vergeven hebben, vergeten de units, na het binnenhalen van hun deel, wel eens dat andere afdelingen ook zaken kunnen doen met dezelfde onderneming."
Door de reorganisatie hebben klanten voortaan contact met één accountmanager, die op zijn beurt een team samenstelt. Het bedrijf heeft vorige maand het personeel op de hoogte gesteld. Het schrappen van 26 arbeidsplaatsen treft vooral verkopers en administratieve krachten. Zij krijgen enkele maanden de tijd om een andere werkgever te vinden. De onderneming peilt de situatie op 1 maart en sluit een ontslagprocedure niet uit voor diegenen die dan geen andere baan hebben.
Jean Paul Veenhuizen van vakbond FNV noemt deze procedure ‘nogal gebruikelijk in de IT’. Hij betreurt wel dat Kender Thijssen geen contact met de bonden heeft opgenomen. "Maar hiertoe bestaat geen verplichting. Het is voor het bedrijf belangrijk dat het vertrek van de 26 mensen zo geruisloos mogelijk verloopt. Wij hebben in principe geen probleem met deze procedure, zolang Kender Thijssen niet op deze manier van de mindere goede werknemers probeert af te komen." Het bedrijf zegt dat dit niet het geval is. In 2001 hoopt Kender Thijssen alle afdelingen in een nieuw gebouw in Veenendaal onder te brengen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Pim de Witte
    IT Strategy & Governance

    Jonge techmiljardair Pim de Witte wil vooral grip houden op ai

    IT Strategy & Governance

    ‘Pushing Boundaries’ centrale thema Computable Awards 2026

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor Europese cloudaanbieders als T-Systems is het belangrijk keuzevrijheid te bieden”

    IT Strategy & Governance

    Glanzende cijfers Microsoft, toch reorganisatie

    Carrière

    Booking.com wint rechtszaak over thuiswerken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs