Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Datacenter

Bugs vertragen levering Multiprise mainframes

09 maart 2000 - 23:00AchtergrondDatacenter
Wim Amerongen
Wim Amerongen
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De levering van de low-end Multiprise 3000 IBM mainframes is opnieuw vertraagd. IBM heeft vorige maand de levering van deze machines stopgezet omdat ze bugs blijken te bevatten. Bij enkele zakelijke partners heeft dit al geleid geleid tot storingen in de I/O subsystemen, het TCP/IP netwerk en de tape drives, maar er kan veel meer aan de hand zijn.

Industrieanalisten suggereren dat de problemen waarschijnlijk niet alleen voortkomen uit storingen in de hardware maar ook van fouten in het microcode besturingssysteem, die lastig te verhelpen zijn. Als het alleen om een softwareprobleem ging, dan zou IBM de code makkelijk kunnen repareren. Mocht het om een hardwareprobleem gaan, dan zou IBM de delen kunnen leveren die wel werken. Maar nu de levering tot eind maart is verschoven, lijkt het waarschijnlijker dat het om een combinatie van beide gaat.
S/390 business partners stellen dat IBM deze maand bekend zou maken hoe de leveringsvoorwaarden zijn van de goedkope S/390 software. Verwacht werd dat IBM deze week zou komen met nieuwe voorwaarden voor het 30 mips Multiprise 3000 model H30; deze zouden het in feite veranderen in een 15 mips versie.
Mainframegebruikers hebben een soort Willie Wortel nodig om uit te rekenen wat het voordeligst is: een H15 of een H30 te kopen, over gaan op een Unix systeem of toch maar te blijven werken met het verouderde mainframe. Als IBM zou besluiten de prijzen voor OS/390 drastisch te verlagen over de totale productlijn, dan slaagt het bedrijf er wellicht in nieuwe gebruikers aan te trekken.

Linux

IBM bereidt een aantal initiatieven voor waarmee S/390 wordt gepositioneerd als het platform voor bedrijven die hun Unix-systemen willen consolideren. Nu veel dotcom-bedrijven hun systemen snel moeten kunnen uitbreiden als het aantal gebruikers explosief stijgt, wordt serverconsolidatie een actueel onderwerp. IBM wil zijn mainframes inzetten als server voor dergelijke toepassingen. Dat betekent dat een deel van de functionaliteit uit de MVS-omgeving moet worden overgebracht naar de Unix-omgeving. In deze strategie heeft IBM Linux een sleutelrol toegedacht. Deze versie van Unix kan al draaien in een aparte partitie of onder het VM-besturingssysteem op S/390-systemen. Dankzij deze voorziening is het bijvoorbeeld mogelijk een financiele routine te draaien die afkomstig is van een andere Unix-versie. De lange-termijnstrategie van IBM is erop gericht Linux te positioneren als het besturingssysteem voor elektronische handel op de pc en de notebook, zo stelt een insider.

Meer over

MainframesTCP/IP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Datacenter & Infrastructure

    Hoe fotonische netwerken het acute energieprobleem van ai en datacenters oplossen

    Cloud & Infrastructure

    EU-labelsysteem voor energie- en watergebruik in datacenters

    IT Strategy & Governance

    Nexperia en Tata Electronics slaan handen ineen

    Cloud & Infrastructure

    Nederland stuit op grenzen van datacentergroei (en dat vraagt om oplossingen)

    Cloud & Infrastructure

    ‘Datacenter op groene stroom is niet automatisch duurzaam’

    Cloud & Infrastructure

    Eurofiber haalt 2,2 miljard op voor duurzame groei

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs