Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Desktop.com biedt alternatief voor bureau-PC

14 maart 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Desktop.com (http://www.desktop.com) heeft een gelijknamige website gelanceerd die dienst kan doen als redelijk comfortabel aangekleed persoonlijk kantoor op het web.

De site biedt gratis opslagruimte voor bestanden, Internet-email, pim-applicaties (personal information management) en nog een hele reeks van asp-achtige diensten (application service provider).
Iedereen die veel op reis is of bijvoorbeeld deel uitmaakt van een afdeling waar vanuit meerdere locaties verspreid over het land wordt samengewerkt, weet hoe lastig het is om op ieder willekeurig moment over de juiste documenten, bestanden of adresgegevens te kunnen beschikken. Een virtueel kantoor kan dan goede diensten bewijzen. Bovendien kan een dergelijk hulpmiddel ondersteuning bieden bij het onderweg onderhouden van de contacten met gezin of vrienden.
Het idee achter ‘web offices’ of webkantoren, en ‘virtual desktops’ of virtuele bureaus, is niet echt nieuw meer. Desktop.com biedt echter een gebruikersinterface die wederom verder ontwikkeld is dan eerder operationeel geworden sites als Hotoffice, Viadesk, Magicaldesk of Storagepoint. Naast bekende applicaties als Internet-email, taakoverzichten, al dan niet met anderen te delen agenda’s en het delen van bestanden, biedt deze site een reeks nieuwe applicaties waar de gebruiker mee aan de slag kan.
De website probeert hierbij zo dicht mogelijk bij de persoonlijke behoeften van de gebruiker te komen. Dat wil zeggen dat naast zakelijke ‘productiviteitstools’ er ook veel aandacht is voor persoonlijke hulpmiddelen. Denk aan online foto-albums en dergelijke. Het bedrijf heeft heel bewust voor een positionering in het grijze gebied tussen zakelijk en privé gekozen, omdat steeds meer mensen nauwelijks meer in staat blijken te zijn om een duidelijke scheiding tussen hun werk en persoonlijke tijdsbesteding aan te geven. Daarom wil desktop.com één site aanbieden waar een gebruiker altijd terecht kan; niet alleen van negen tot vijf, maar ook van vijf tot negen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Oproep tot investeringen in fotonica, ai-project voor betere anticipatie op pandemieën (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Helin haalt tien miljoen euro groeikapitaal op voor internationale uitbreiding

    Data & AI

    Geen digitalisering zonder (frontline-)data

    Innovatie & Transformatie

    Kustwacht kan kritieke datakabels niet beschermen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 35 miljoen voor open science, Connected Trade Network van start (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs