Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Beursgang KPN mobiel moet 22 miljard ophalen

20 maart 2000 - 23:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Nederlandse telco KPN wil met het naar de beurs brengen van haar mobiele activiteiten – KPN Mobile – acht- tot tien miljard euro binnenhalen. Daarmee zou het meteen de grootste beursgang uit de geschiedenis van de Amsterdam Exchange zijn.

In feite is er sprake van een dubbele beursgang. Behalve op de Amsterdamse AEX zullen de aandelen ook worden genoteerd op de effectenbeurs van Frankfurt. Om hoeveel aandelen het precies gaat, is nog niet bekend. Analisten gaan uit van een beursgang van 10 tot 15 procent van het aandelenkapitaal van KPN Mobile. Ter voorbereiding van de beursgang werd KPN Mobile in november vorig jaar een afzonderlijke juridische eenheid binnen het concern.
Met de opbrengst wil KPN de aankoop van de Duitse mobiele-telefoonaanbieder E-Plus herfinancieren. Het Nederlandse telecommunicatiebedrijf kocht in december een belang van 77,5 procent in E-Plus. Dat kostte KPN meer dan veertig miljard gulden.
De inschrijving op de aandelen is mogelijk vanaf eind april/begin mei. Vroege inschrijvers krijgen voorrang bij de toewijzing, zo maakte Diederik Karsten, voorzitter van de raad van bestuur van KPN Mobile, gisteren bekend. Volgens hem is het ook de bedoeling dat de 3,6 miljoen GSM-klanten die KPN Mobile in ons land heeft, bij de toewijzing voorrang krijgen.
De beursgang van KPN Mobile is voor KPN de derde verzelfstandiging in korte tijd. Vorig jaar werden KPN-QWest en Infonet naar de beurs gebracht. Dat leverde respectievelijk 913- en 360 miljoen gulden op.
Mede dankzij die verzelfstandigingen breken de jaar cijfers van de Nederlandse telco alle records. In de sectoren mobiele telefonie, Internet en zakelijk dataverkeer werden omzetstijgingen van 36 tot 40 procent behaald. De bedrijfsopbrengsten van het concern stegen met 14,9 procent tot 20,1 miljard gulden. De nettowinst steeg met 20,5 procent tot 1,8 miljard.
Tegenover de buitengewone inkomsten vanwege KPN-QWest en Infonet stond een bedrag van 1,4 miljard gulden aan versnelde afschrijvingen, veroorzaakt door snelle technologische veranderingen. De winst vóór afschrijvingen, rente en belastingen geeft daarom een waarheidsgetrouwer beeld. Deze steeg afgelopen jaar met 12,4 procent tot 7,4 miljard gulden. Voor het lopende jaar rekent KPN op een winst vóór belastingen van acht miljard gulden, exclusief de opbrengst van de beursgang van KPN Mobile en de verkoop van het belang in de Ierse Eircom, maar inclusief de effecten van de acquisitie van E-Plus.
KPN laat er intussen geen twijfel over bestaan nog steeds intensief te zoeken naar nieuwe overnamekandidaten. Met ‘bijzondere belangstelling’ kijkt het concern naar de Britse GSM-aanbieder Orange. Die wordt verkocht wegens schending van de mededingingsregels door de overname van het Duitse Mannesmann door Vodafone Airtouch. Maar KPN zal dan wel een zware strijd moeten aangaan met France Telecom, dat ook zijn interesse in Orange al heeft uitgesproken. Verder kijkt KPN hoopvol naar de Duitse markt. Daar belt nu nog geen 30 procent van de bevolking mobiel, in Nederland is dat al bijna 45 procent.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    Data & AI

    Di­gi­ta­li­se­ring is red­dings­boei voor kwakkelende maak­in­du­strie

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs