Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Webpatent wordt minder snel toegekend

03 april 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het Amerikaanse Patent and Trademark Office lijkt enigszins tegemoet te willen komen aan de forse kritiek die is ontstaan over het kennelijk gemak waarmee bedrijven een octrooi kunnen verkrijgen op allerlei procedures en handelswijzen op Internet.

Critici zijn bang dat grote Internet-bedrijven als Amazon.com – dat bijvoorbeeld een patent heeft op het ‘one click’-bestelsysteem – via webpatenten potentiële concurrenten de voet dwars zullen proberen te zetten.
De voor het verstrekken en controleren van patenten verantwoordelijke Amerikaanse instelling heeft nu aangekondigd de procedures die gehanteerd worden bij het verlenen van een octrooi opnieuw te zullen vormgeven. Met name zal meer aandacht worden besteden aan procedures om vast te stellen in hoeverre de patentaanvragen betrekking hebben op handelswijzen die reeds eerder in de praktijk voorkwamen. Vooral op dit punt bestond namelijk veel kritiek. Aanvragers claimen iets unieks te hebben ontwikkeld, terwijl concurrenten in veel gevallen van mening zijn dat het gaat om een gangbare manier van werken op Internet die zeker niet uniek is voor de firma die het patent aanvraagt.
Deze materie is inmiddels hoogst actueel. Amazon heeft Internet-boekverkoper Barnesandnoble.com voor de rechter gedaagd omdat het van mening is dat deze concurrent bewust heeft geprobeerd het bestelsysteem van Amazon na te maken, waardoor inbreuk op een patent zou zijn gemaakt.
Al eerder verkreeg Compton New Media een patent op het samenvoegen van tekst, geluid en video in een multimediaproduct. Na protesten dat Compton hier zeker niet de eerste mee was geweest, heeft het Patent and Trademark Office besloten deze patentaanvraag nog eens nader te bekijken.
Ook Amazon ligt inmiddels flink onder vuur vanwege de juridische actie tegen Barnesandnoble.com. Topman Jeff Bazos heeft daarom voorgesteld om de duur van een webpatent drastisch in te korten. Tot nu geldt – net als bij andere patenten – een termijn van twintig jaar. Overigens dreigt Barnesandnoble.com de zaak die door Amazon is aangespannen, te verliezen. Een voorlopige uitspraak van de rechtbank in Seattle pakte in ieder geval uit in het voordeel van Amazon.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    KPN ziet omzet stijgen, zakelijke markt keert terug naar groei

    Security & Risk

    Politie over hack Ahold Delhaize: er is geen reden om aangifte uit te stellen

    Cloud & Infrastructure

    Nederlandse leger vervangt over twee jaar Palantir

    Security & Risk

    Noord-Koreaanse it’ers doen zich voor als Europese thuiswerkers

    Architecture

    Schneider Electric deelt ontwerp prefab ai-fabriek

    Security & Risk

    Kort: KPN vernieuwt e-mail- en opslagdienst, hack bij SC Heerenveen legt ticketfraude bloot (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs