Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

WOL achtervolgt ABN Amro en Goldman Sachs

09 mei 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Volgens de Financial Times hebben ABN Amro en Goldman Sachs een opdracht misgelopen van de Portugese regering. De banken laten weten dat ze niet worden betrokken bij een nieuwe aandelenemissie voor de privatisering van de Portugese elektriciteitsmaatschappij Electridade de Portugal. Bij twee eerdere emissies waren de banken wel betrokken.

Hoewel ABN Amro dat ontkent, denken de meeste waarnemers dat de stap van de Portugese regering direct voortkomt uit de wijze waarop ABN Amro en Goldman Sachs Internet-aanbieder World Online in maart naar de beurs brachten. In de begeleidende prospectus stond slechts in verhullende bewoordingen dat oprichtster Nina Brink tweederde van haar aandelen drie maanden voor de beursgang had verkocht. Dat ze daarvoor iets meer dan zes dollar had gekregen, stond nergens in de prospectus. Het aandeel kwam voor 43 euro op de beurs.
Sindsdien heeft het aandeel een enorme koersval doorgemaakt en noteert het al een paar weken amper eenderde van die introductiekoers. Gefrustreerde beleggers stellen dat Brink en de banken daaraan medeschuldig zijn. Ze willen via de rechter in elk geval een deel van hun verlies terug hebben. Of en in hoeverre dat lukt is voorlopig nog de vraag. Een officiële aanklacht tegen Brink en/of de banken is er in elk geval nog niet.
Tijdens een persconferentie eind vorige maand hield de vertrekkende topman Kalff van ABN Amro de beleggers in tamelijk harde bewoordingen voor dat wie zijn billen brandt, maar op de blaren moet zitten. Zijn bank treft in elk geval geen enkele blaam, vond hij. "Wij zouden in een volgend geval op precies dezelfde manier handelen", zei hij. Goldman Sachs, dat niet bij de persconferentie aanwezig was, liet een paar dagen later inNRC-Handelsblad weten dat de harde toon die Kalff aansloeg de reden voor die afwezigheid was.
Goldman Sachs kreeg overigens al korte tijd na de mislukte beursintroductie een tegenslag te verwerken. Een woordvoerder van het Japanse ministerie van Financiën liet toen weten dat Goldman Sachs niet voor (lucratieve) emissies in aanmerking zou komen voordat het bedrijf opheldering had gegeven over zijn rol bij de beursgang van World Online. Later werd die uitspraak overigens ingetrokken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    investeringen overname
    IT Strategy & Governance

    Kort: Schneider Electric slaat slag met PTC, Sera wil onderwijsmarkt openbreken (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Overheden beloven meer opensource te gebruiken

    IT Strategy & Governance

    Saas drijft softwarekosten gemeenten verder op

    Generative AI

    Een model voor elk

    IT Strategy & Governance

    Invest International leent KMWE 15 miljoen voor uitbreiding in Maleisië

    IT Strategy & Governance

    Kort: VodafoneZiggo legt basis voor 8 Gbit/s, DXC brengt autonoom rijden naar logistieke sector (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs