Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Amerikanen veilen stem via Internet

05 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Een nieuw fenomeen in de presidentsverkiezingen: Amerikanen die hun stem te koop aanbieden. Chicago mag zich sinds kort beroemen op de eerste website waar online stemmen worden verhandeld.

Blij is de stad er niet mee. Met de beroerde historie van corruptie in het achterhoofd, heeft het stadsbestuur de rechter gevraagd om de site te verbieden.
Initiatiefnemer James Baumgartner zei bij de start van de websitehttp://www.voteauction.com een paar maanden geleden dat hij niet van plan is echt een ‘marktplaats’ voor stemmen op te richten. Hij wilde de praktijk aan de kaak willen stellen dat verkiezingen in de VS als regel worden gewonnen door de kandidaat met het meeste geld. Maar sinds hij de site heeft verkocht aan de Oostenrijkse zakenman Hans Bernhard, lijkt de website wel degelijk echt in gebruik.
Het principe van de site is eenvoudig. Net als in Nederland kunnen stemmers iemand anders machtigen om hun stem uit te brengen. Op de website worden die machtigingen verzameld en vervolgens in de aanbieding gedaan. Tot nu toe hebben 8,313 stemmers hun machtiging te koop aangeboden, van wie er 830 uit de staat Illinois komen, waarin Chicago ligt. Volgens Baumgartner is het hoogste bod op die stemmen tot nu toe 6000 dollar, bijna 16 dollar per stem. Voor Californië, met 54 kiesmannen de belangrijkste staat voor zowel Al Gore als George Bush jr., is het bod iets hoger: bijna 18 dollar voor elk van de aangeboden 1230 stemmen. Of aanhangers van Gore of Bush op de stemmen hebben geboden, is overigens niet bekend.
Hoewel het stadsbestuur zich inmiddels heeft gewend tot het ministerie van justitie, is er nog niets concreets gebeurd. Maar of zelfs het ministerie de site kan tegenhouden, is een andere vraag. Om te beginnen is de eigenaar geen Amerikaan maar een Oostenrijker, en daarnaast is die zo slim geweest om de server in Bulgarije te stationeren. Bernhard zelf is er daarmee van overtuigd dat de Amerikaanse autoriteiten hem op geen enkele manier kunnen pakken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs