Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

World Online leidt minder verlies

31 oktober 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Internet-aanbieder World Online heeft zijn verliezen over het derde kwartaal weten te beperken. Door forse besparingen werden de verliezen ingeperkt.

Het totale verlies kwam uit op 101,2 miljoen euro, waarmee het bedrijf 20 procent minder verlies wegschreef. Bovendien steeg de omzet met 3 procent naar 56,9 miljoen.
De betere resultaten komen WOL aan de vooravond van de definitieve joint venture met het Italiaanse Tiscali goed uit. Bestuursvoorzitter James Kinsella noemde de resultaten zeer bemoedigend. "Ze tonen aan dat World Online op de goede weg is, juist op het moment dat we werken aan de combinatie met Tiscali. We zijn vol vertrouwen dat we de rest van het jaar een vergelijkbare verbetering kunnen laten zien."
Eind september telde World Online 4,2 miljoen abonnees. Dat zijn er ongeveer 12 procent meer dan in de drie maanden daarvoor. Volgens Kinsella blijft WOL zich richten "op het gebruik van ons pan-Europese netwerk, om zo de toonaangevende IP-netwerk operator van de regio te worden."
De grootste ‘winst’ haalde WOL uit de verlaging va de directe kosten. In het laatste kwartaal zal bovendien een voorziening worden getroffen voor personeelsreducties en een verdere stroomlijning van de organisatiestructuur.
Overigens is World Online op het juridische vlak nog lang niet uit de zorgen. Onlangs kondigde de zogenaamde ‘Friends and Family’ van WOL, waaronder vele topondernemers en artiesten, aan gerechtelijke stappen tegen het bedrijf, ABN Amro en een aantal commissarissen te zullen ondernemen. Mogelijk kan dit leiden tot een eis tot schadevergoeding voor de geleden koersverliezen. De ‘Family of Friends’, waar onder andere Cees van Luijk van Getronics en Cees van der Hoeven van Ahold deel van uitmaken, kochten voor in totaal 100 miljoen aandelen WOL tegen de introductieprijs van 43 euro.
Daarnaast willen nog meer partijen WOL en de banken voor de rechter dagen. Daarbij gaat het onder andere om de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) die een grote groep gedupeerde beleggers vertegenwoordigt.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Te veel moeite

    Innovatie & Transformatie

    VU-hoogleraar Giuffrida wint pres­ti­gi­eu­ze Intel- award

    Innovatie & Transformatie

    Ministerie waarschuwt ict-werkgevers snel pensioenregeling om te zetten

    Security & Awareness

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Gedraag je!

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs