Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

De Hond wil niet weg bij Newconomy

24 januari 2001 - 14:003 minuten leestijdActueelCarrièreNewconomy
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

HAARLEM – Maurice de Hond gaat een keiharde confrontatie aan met de commissarissen van internet-investeringsmaatschappij Newconomy.

De Hond legt het dringende verzoek van dit toezichthoudend orgaan naast zich neer vrijwillig op te stappen. Maandag zagen de commissarissen geen andere uitweg dan schorsing.
De Hond is de toegang ontzegd tot zijn kantoor
aan de hoofdstedelijke Paasheuvelweg.
De commissarissen vinden De Hond niet de aangewezen persoon om Newconomy van de ondergang te redden. Ze willen een harde
crisismanager die de portefeuille van de internet-investeringsmaatschappij in hoog tempo saneert.
Bovendien vinden zij dat De Hond een veel te rooskleurig beeld
schetst van de situatie bij Newconomy.
Ook nemen zij De Hond kwalijk dat hij rond 11 januari nadrukkelijk de publiciteit zocht met positief getinte verhalen. De Hond uitte toen zijn tevredenheid over de ontwikkeling van de partnerbedrijven. Hij bezwoer dat
voor de realisatie van de strategie voldoende financiele middelen aanwezig waren. Maar De Hond’s verklaringen werden alom met een korreltje zout genomen. Een versnelling van de koersval was het gevolg.
Het besluit De Hond te schorsen is met de grootst mogelijke tegenzin genomen. De commissarisen hebben langer dan een week geprobeerd hem weg te krijgen. Zij beseffen dat de onrust rond het voormalige internet-’powerhouse’ het aandeel geen goed zal doen.
Maandagavond deed De Hond nog voorkomen alsof alles voor hem een complete verrassing was. Hij ziet geen reden te vertrekken. De geschorste topman hoopt nu dat de aandeelhouders zijn positie redden. Dit moet over twee weken gebeuren, wanneer een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders is bijeengeroepen.
Intussen zal de oprichter van Newconomy proberen steun te vinden bij met name de kleinere aandeelhouders. Hij mikt op nieuwe beleggers, die vorig jaar maart met de campagne ’Nieuwe Tijden, Nieuwe Kansen’ warm werden gemaakt voor een aandeel Newconomy. De Hond vertrouwt daarbij op zijn retorische gaven. Als een echte communicator zal hij de komende weken
proberen een aanhang te mobiliseren. Het zou de commissarissen
een gruwel zijn, wanneer dit ontspoort in demagogie.
De Hond moet een meerderheid onder de aandeelhouders zien te vinden. Maar dat zal niet gemakkelijk gaan. Want juist de grootaandeelhouders, onder wie de participatiemaatschappij Nesbic, hebben op zijn ontslag aangedrongen.
De commissarissen van Newconomy zijn van een tamelijk zwaar kaliber. Hans Brouwer was van 1997 tot 2000 directeur van
Amsterdam Exchanges. Voor hij in 1991 general manager van de Amsterdamse Effectenbeurs werd, was hij lid van het dagelijkse bestuur van de Vereniging voor de Effectenhandel. Bij ABN was hij tussen 1981 en 1988 actief in verschillende management-functies.
Voorzitter van de Raad van Commissarissen is Pieter van
Hoogstraten, mede-oprichter en ex-bestuurder van KPN Multimedia. Van Hoogstraten zit thans in de concernleiding van de Datelnet Groep. De andere leden van deze toezichthoudende raad zijn Dimmes Doornhein, ex-directeur DDV Telecommunications & Media Consultants en Arthur van Hoff (ex Sun Microsystems, thans directeur van Marimba).
 
Redactie VNUNET
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Carrière

    Oracle jaagt personeel stuipen op lijf met ontslaggolf 

    Security & Awareness

    It komt van Mars, ot van Venus

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Cloud & Infrastructuur

    LCL opent grootste datacenter, met kunstwerk op dak

    Carrière

    Nederland en België in Europese top vijf voor telewerk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs