Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Pensioenfondsen openlijk tegen UPC

01 februari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

De pensioenfondsen ABP en PGGM hebben gisteren in alle openheid de strijdbijl tegen kabelaar UPC opgenomen. Eerder lekte al uit dat de pensioenfondsen mede achter de acties van het onderzoeksbureau Deminor van Paul Frentrop tegen UPC zaten.

De fondsen spelen het via de stichting Corporate Governance Onderzoek voor Pensioenfondsen (SCGOP), die de onafhankelijkheid van de commissarissen aan de orde wil stellen op de eerstkomende aandeelhoudersvergadering. In een verklaring vraagt de SCGOP zich af of de raad van commissarissen voldoende evenwichtig is samengesteld. Minderheidsaandeelhouders moeten erop kunnen vertrouwen dat de toezichthouders voor hun belangen opkomen en die veilig stellen, aldus de bekendmaking. Vorig jaar is het onderwerp ook al ter sprake gekomen op de aandeelhoudersvergadering, aldus de stichting, maar zonder resultaat.
UPC is voor 51 procent in handen van United Global Com (UGC). De commissarissen van UPC zijn op een na verbonden aan UGC. In het prospectus van UPC bij de beursgang van 1999 staat dat ‘wij door UGC gecontroleerd blijven’ en ‘UGC kan andere belangen hebben dan de overige aandeelhouders’.
Een paar weken geleden kwam Deminor al met hetzelfde commentaar. Het bureau gaf de opdracht terug, omdat een grootaandeelhouder in het bedrijf banden heeft met UPC-concurrent Canal+. SCGOP baseert zich overigens wel op het rapport dat Deminor over UPC geschreven heeft. Logisch, want het ABP en PGGM hadden Deminor ingehuurd.
UPC wil wel aan de kritiek tegemoetkomen, zegt het bedrijf. Nu zijn er vijf commissarissen, dat moeten er zes worden. Drie commissarissen werken bij UGC, een vierde zit in de raad van commissarissen van UGC en is volgens UCP dus onafhankelijk. De vijfde komt van toeleverancier Philips en is ook onafhankelijk, net als de nieuwe zesde commissaris die erbij komt. Die verhouding past in de eigendomsverhoudingen van UPC, dat in meerderheid eigendom is van UGC, aldus UPC.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs