Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intershop teleurstellend vierde kwartaal

07 februari 2001 - 14:00ActueelCloud & InfrastructuurIntershop
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

AMSTERDAM – Het Duitse Intershop, aanbieder van e-business software, kampt over het afgelopen kwartaal met een terugvallende omzet en nettowinst.

Het bedrijf heeft aangekondigd een efficiency-operatie door te voeren.
Intershop, dat in Duitsland staat genoteerd aan de Neuer Markt en in de VS aan de Nasdaq, zag over het vierde kwartaal de omzet weliswaar met 56 procent toenemen naar 30,2 miljoen euro (ruim twee keer zoveel als over de dezelfde periode vorig jaar), maar vergeleken met het derde kwartaal daalde de omzet met 14 procent. Toch kan Intershop over het complete jaar 2000 een omzetstijging noteren van 166 procent (123 miljoen euro tegen 46,3 miljoen euro in 1999).
Ernstiger is dat Intershop over het afgelopen kwartaal het nettoverlies sterk heeft zien oplopen. In het derde kwartaal boekte het bedrijf nog een nettowinst van 9,8 miljoen euro, maar over het vierde kwartaal is dit veranderd in een nettoverlies van 32,5 miljoen euro.
Volgens topman Stephan Schambach blijft Intershop met zijn branchebrede product Enfinity zeer goed gepositioneerd in de markt voor e-commerce software. Schambach noemde het tevens een positief punt dat Intershop ook tijdens het afgelopen kwartaal weer een aantal belangrijke klanten, zoals American Express en Compaq, heeft weten binnen te halen.
Maar voor de rest noemde hij het vierde kwartaal teleurstellend. De pijn zit ’m vooral in Intershop’s Amerikaanse operatie, die in toenemende mate last krijgt van de afzwakkende Amerikaanse economie. Bovendien wijst Scahmbach erop dat Intershop in de VS nog steeds niet de marktpositie heeft verworven, die het zichzelf enige tijd geleden ten doel had gesteld.
Intershop is nu bezig met het doorvoeren van een wereldwijde herstructurering, waarbij de organisatie al met 200 arbeidsplaatsen is afgebouwd. Bovendien wil het bedrijf zich in de VS meer gaan concentreren op een aantal specifieke B2B-sectoren.
 
Marten Dijkstra
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs