Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Skybernet lijft Winstar in

24 mei 2001 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Marco van der Hoeven
Marco van der Hoeven

De Nederlandse onderneming Skybernet heeft de Benelux-tak van het noodlijdende Winstar Communications gekocht van het Amerikaanse moederbedrijf. Hiermee verdubbelt de draadloze telecom-aanbieder in een klap zijn klantenbestand, en ontstaat op de WLL-markt een belangrijke concurrent voor het door vaste aanbieders gepropageerde Adsl.

De malaise op de internationale telecom-markt heeft geleid tot consolidatie op de Nederlandse WLL-markt (wireless local loop). De Nederlandse draadloze telecom-aanbieder Skybernet heeft de Benelux-tak van Winstar Communications ingelijfd. Het van oorsprong Amerikaanse Winstar Communications verkeerde al enige tijd in financiële problemen. Een maand geleden vroeg het bedrijf uitstel van betaling aan, en kondigde het een reorganisatie aan waarbij tweeduizend banen verloren gingen. Het aantal functies op het Nederlandse kantoor zou worden teruggebracht van twintig naar tien.

Opvallend

Skybernet neemt volgens ceo Erik Jennes alle Nederlandse medewerkers over, waarschijnlijk zijn dat er nu nog achttien. Winstar-directeur Hans Duivenvoorde gaat ook mee; hij wordt verantwoordelijk voor de integratie. Ook zullen het kantoor van Winstar en het datacentrum in Amsterdam blijven bestaan. Skybernet wil daar nu zijn eigen technische faciliteiten onderbrengen. Bovendien krijgt Skybernet via Winstar toegang tot de Belgische markt. De leverancier maakt niet bekend hoe hoog het acquisitiebedrag is. De kosten worden gedragen door de investeerders van Skybernet: Norwest Equity Partners, Gilde IT Fund en Holland Ventures.
De overname van Winstar Benelux is opvallend, omdat de koper een relatief jonge speler is op de Nederlandse markt. Met twee financieringsrondes achter de rug is Skybernet nu iets minder dan een half jaar actief, en heeft het evenveel klanten als zijn voormalige concurrent Winstar. Over omzetcijfers en de termijn waarop het bedrijf winstgevend hoopt te worden wil het geen uitspraak doen. Wanneer de acquisitie voltooid is bedient de aanbieder 150 gebouwen met draadloze aansluitingen.
Jennes verwacht dat zijn bedrijf, in tegenstelling tot Winstar, WLL wel succesvol kan uitbouwen: "Winstar is een heel ander verhaal. Dat is een Amerikaanse operator die zaken is gaan doen in Europa, en zich tegelijkertijd in heel veel landen heeft gevestigd." Hij heeft vooralsnog, buiten de Benelux, geen expansieplannen. In zijn laatste fiscale kwartaal leed de Winstar-holding een verlies van 255,1 miljoen dollar, bij een omzet van 225,1 miljoen.

Argusogen

Skybernet zegt voorzichtiger te opereren. Het beschikt niet over marketingbudgetten die vergelijkbaar zijn met die van grote telecombedrijven. Wanneer een kantoorgebouw aan de infrastructuur is toegevoegd richt het zijn verkoopinspanningen daarom eerst op de andere bewoners van een pand, om zo snel mogelijk de zender rendabel te maken.
Daarbij is nogal wat uitleg nodig. Jennes: "Draadloze technologie wordt door sommige mensen met argusogen bekeken. Het lijkt vrij nieuw, maar in feite wordt microwave-technologie al tientallen jaren gebruikt in de telecom." De aanbieders van draadloze breedband moeten vooral opboksen tegen de vaste aanbieders, die hun hele gewicht inzetten om de markt te veroveren met vaste breeedband in de vorm van Adsl.
Met de overname van Winstar is er een kandidaat minder voor de komende veiling van WLL-frequenties. Waarschijnlijk zal in de loop van dit jaar die veiling, na enkele vertragingen, alsnog plaatsvinden. De licentiehouders kunnen dan zogeheten ‘point-to-multipoint’-verbindingen aanbieden, zodat één zender meerdere locaties bedient. Skybernet biedt dit momenteel al datacommunicatie op de licentievrije 2,4 GHz-frequentie aan. Winstar biedt point-to-point-verbindingen, waarbij één zender de draadloze local loop voor één locatie levert.
 

Meer over

NetworkingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs