Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederlandse starter in prestatiemeting websites

15 november 2001 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Een kostbare infrastructuur is geen garantie dat een website goed draait. De site kan nog zo goed uitgerust zijn, als het hostingbedrijf bijvoorbeeld slechte interconnectie-verbindingen heeft, functioneert hij slecht. Moniforce biedt software om de prestaties van websites te volgen.

Het bedrijf is anderhalf jaar terug begonnen met software die de beschikbaarheid van websites in de gaten houdt. Bij problemen verstuurt de programmatuur, die bij internetdatacenters van Telecity en Interxion geïnstalleerd is, alarmberichten naar de betrokken beheerders. Sinds een aantal maanden is Moniforce samengegaan met Trionetworks, een initiatief van vier voormalige werknemers van IBM Global Services in Engeland. Deze netwerkexperts ontwikkelden software die webtransacties meet.

Steekproef

Websensor, de naam van het Moniforce-product, controleert en analyseert al het netwerkverkeer van en naar een site. Veel monitoring-software werkt met agents, die op afstand steekproefsgewijs het functioneren van een site testen. Een andere gebruikelijke meetmethode werkt met programmatuur die op een lokale computer geladen wordt om de prestaties te inventariseren. Deze methoden hebben als nadeel dat ze niet alle websitebevragingen meenemen of dat de meetsoftware teveel bandbreedte opslokt, aldus Job Heimans, ‘manager business development’ bij het bedrijf.
Wehkamp heeft zijn site tegen het licht gehouden met de software van Moniforce. "We hebben de onderliggende databasestructuur en de hardware aangepast op basis van een lijst van de traagste onderdelen", zegt Henk Schutte, systeembeheerder bij Wehkamp. Zonder deze informatie is moeilijk te bepalen wat de prestatieproblemen veroorzaakt: de applicatie of de hardware.

Toegevoegde waarde

Moniforce brengt nu voornamelijk zelf zijn producten aan de man, maar verwacht in de toekomst door aansluiting bij hostingbedrijven ook via partners te werken. Meestal controleren hosting-bedrijven alleen informatieverlies en de beschikbare bandbreedte op hun netwerk, en de systeembelasting op de voor het hosten gebruikte servers. Websensor geeft hen de mogelijkheid hun klanten tot op het uur nauwkeurig te laten zien hoe de site presteert. Afgezien van de toegevoegde waarde op de hostingdienst is dit een goede basis voor een sla (service level agreement), aldus Heimans. IBM Webhosting in Engeland en de Amerikaanse internetaanbieder Coradiant gebruiken de Moniforce-software intern om advies te geven aan klanten.
Heimans houdt nog wel wat slagen om de arm, omdat concrete overeenkomsten met hostingbedrijven nog ontbreken. "Bij umts is er ook een gat tussen theorie en praktijk", stelt Heimans, "dus of hosting-bedrijven echt zover in hun dienstverlening willen gaan is moeilijk met zekerheid te zeggen." Uit de hoek van systeemintegratoren en webapplicatiebouwers als Cap Gemini Ernst & Young, CMG en Getronics verwacht Heimans in ieder geval minder respons, omdat deze partijen zich vooral richten op het functioneel en op tijd opleveren van sites. De prestaties zijn nog geen kwestie in het contract. Die komen pas bij het hosten aan de orde.
 
 
Prestatiemeting websites
Het softwarepakket Websensor van Moniforce controleert en analyseert al het netwerkverkeer van en naar websites via een server in de webinfrastructuur. Zodra een gebruiker een pagina opvraagt meet de software hoe lang de server erover doet om de pagina bij de betrokken computer af te leveren. De programmatuur kijkt naar het internetprotocol http en naar het op internet gebruikte communicatieprotocol tcp/ip, waarmee de informatie fysiek afgeleverd wordt op een computer.
Controle van http geeft inzicht in de tijd die nodig is voor het opbouwen van een dynamische pagina, databasebevragingen of het laden van bijvoorbeeld grafisch materiaal. Ook transacties als het plaatsen van artikelen in een virtueel winkelmandje is te volgen. Door deze informatie te combineren met tcp/ip-verzoeken is te zien hoelang internet erover doet om de informatie bij de bezoekers af te leveren. Ook afgebroken verzoeken van ongeduldige gebruikers zijn terug te vinden.

Meer over

Hosting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs