Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

KPN zou favoriet zijn voor overname KPNQwest

07 juli 2002 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Verschillende media berichten dat KPN als enige overgebleven bieder een bod van 20 miljoen euro heeft gedaan op een deel van het netwerk van KPNQwest.

De curatoren van KPNQwest kunnen echter niet bevestigen of KPN een dergelijk bod heeft uitgebracht en of het inderdaad gaat om een gedeelte van het netwerk. Ook KPN wil niet op de onderhandelingen ingaan en stelt "dat er niets nieuws is te melden".
Toch zou KPN volgens verschillende nationale en internationale media de enige overgebleven bieder zijn. Eerst was er nog sprake van een veertigtal geïnteresseerden, maar die zouden zich allemaal hebben teruggetrokken nadat ze de boeken nader hadden bekeken. Hieronder bevond zich ook de Amerikaanse telecomreus AT&T.
Opmerkelijk genoeg wordt het bod van KPN door de betrokken partijen niet tegengesproken. Ze beperken zich tot zinsconstructies als "niet kunnen bevestigen". Curator J. van Apeldoorn van KPNQwest stelt niets te weten over een bod van KPN, maar geeft tegelijk aan dat dat op zich niet vreemd is: "Als KPN een deel van het netwerk over wil nemen, kan het dat ook via de plaatselijke curatoren doen".
Als de berichten over het bod van 20 miljoen euro kloppen, zou dat een fikse strop voor de banken betekenen. Op het moment dat het faillissement voor KPNQwest werd aangevraagd, bedroeg de totale schuld immers zo’n 220 miljoen euro.
KPN zou bovendien alleen geïnteresseerd zijn in de glasvezelnetwerken in Nederland, België, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. De tienduizend kilometer Ebone IP backbone-netwerk – dat vorige week werd uitgeschakeld toen er geen geld meer was om het operationeel te houden – vallen buiten het bod van KPN.
Uiteindelijk zal ook dat deel van KPNQwest wel worden verkocht, maar de prijs zal niet hoog zijn. Voor het Centraal-Europese netwerk van het failliete bedrijf loopt kennelijk een aparte biedprocedure.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Signalen van misbruik PHP-lekken, maar risico lijkt kleiner dan gevreesd

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    Datacenter & Infrastructure

    Google krijgt wind van voren na kaalslag in Fins bos

    IT Industry news

    Ctac in rode cijfers door bankroet Belgische klant

    IT Strategy & Governance

    Kort: Zorgen om verkeerssoftware Rijkswaterstaat, Canon introduceert edr voor printomgeving (en meer)

    Security & Risk

    Microsoft slaat alarm over ai-cyberaanvallen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs