Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Stoelendans rond gsd’en

27 februari 2003 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Peter Mom
Peter Mom

Borsele en Wijdemeren ruilen hun sociale-dienst-systeem van Pinkroccade Civility in voor die van Centric. De overstap van Wijdemeren is pikant omdat Pinkroccade de gemeente juist als nieuwe klant noemt, die het van Centric zou hebben afgesnoept.

Wijdemeren ontstond begin vorig jaar door fusie van ‘s-Graveland, Loosdrecht en Nederhorst den Berg. De eerste twee gebruikten Pinks NTS, de derde was Centric-klant. De nieuwe gemeente werkte met NTS. Nu wil zij daarvan af omdat ze met Hilversum en Weesp een dienst Sociale Zaken Gooi-Zuid gaat vormen en die twee bij Centric zitten. Borsele gaat over omdat eind dit jaar het onderhoud van NTS eindigt en het met opvolger Civision Welzijn over enkele jaren weer voor een overstap, naar SAP, zou staan.

Nog geen opdracht

De lijst van 29 overstappers, die Centric eerder had verstrekt, groeit hiermee niet tot 31, want twee -Scheemda en Wieringermeer- stonden daar ten onrechte op. Ze hebben ‘formeel nog geen opdracht gegeven’, laat Centric nu weten.
Ook een opgave van Pinkroccade bevat onvolkomenheden. Omdat het bedrijf als reactie op de berichtgeving over weglopende sociale diensten stelde dat ook gsd’en in zijn richting overstapten, vroeg Computable welke gemeenten sinds begin 2002 (de periode waarin Centric zijn nieuwe klanten binnenhaalde) zo’n besluit hebben genomen. Van de vijftien, die de firma vervolgens noemde, blijken er bij navraag maar vijf te kloppen. Zeven waren weliswaar van Centric overgestapt, echter al per januari 2001.
Naast Wijdemeren zaten Tegelen en Reeuwijk bij de resterende drie. Een woordvoerder van Venlo, waarin Tegelen 1 januari 2001 opging, deelt desgevraagd mee dat de opgeheven gemeente voordien inderdaad Sdms van Centric gebruikte, maar dat Venlo nu met Gws4all van dezelfde leverancier werkt. Reeuwijk bevestigt sinds twee maanden Civision Welzijn te gebruiken. Daarvoor was het echter geen Centric-klant, maar draaide het zijn sociale-dienst-applicatie als dienst de gemeente Leiden.
Pinkroccade’s per saldo geleden klantenverlies gedurende de laatste veertien maanden moet worden gerelativeerd, echter niet tot een aantal van veertien, maar tot vierentwintig. Dat is zo’n 10 procent van het gsd-klantenbestand.

Marktwerking

Om commentaar gevraagd stelt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten vast dat ook bij twee leveranciers nog sprake is van marktwerking. Zegsman Johannes van Veen blijft wel vinden dat het gemeentelijk opdrachtgeverschap moet worden versterkt. Gemeenten slagen er blijkbaar niet in Pinkroccade tot de levering van aansprekende producten te brengen; overstappen naar Centric is dan een negatieve keuze. Dat slechts twee leveranciers in de gsd-markt opereren (met straks ook nog maar twee producten) was eerder voor de PvdA aanleiding voor kamervragen. Minister Hoogervorst (EZ) heeft daarop de Nederlandse Mededingingsautoriteit om een onderzoek gevraagd. Ook bekijken het ministerie van Sociale Zaken en de VNG ‘of regie op de ict bij gemeentelijke sociale diensten wenselijk is’.
 
Peter Mom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Artific B.V.

    Artific
    Pijl naar rechts icoon

    Infosistema

    Infosistema
    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    shutterstock_2726036819 Ivan Marc
    Data & AI

    Kort: EU-regeldruk leidt tot id-hub, Gartner verwacht groei wereldwijde it-bestedingen (en meer)

    Security & Awareness

    Tweede Kamer wil DigiD-beheer bij Solvinity weghalen

    Governance & Privacy

    HCC! waarschuwt tegen overname van Solvinity door Amerikaanse Kyndryl

    Security & Awareness

    AP gaat ict-leveranciers preventief controleren

    Security & Awareness

    Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek

    Security & Awareness

    Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs