Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Stoelendans rond gsd’en

27 februari 2003 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Peter Mom
Peter Mom

Borsele en Wijdemeren ruilen hun sociale-dienst-systeem van Pinkroccade Civility in voor die van Centric. De overstap van Wijdemeren is pikant omdat Pinkroccade de gemeente juist als nieuwe klant noemt, die het van Centric zou hebben afgesnoept.

Wijdemeren ontstond begin vorig jaar door fusie van ‘s-Graveland, Loosdrecht en Nederhorst den Berg. De eerste twee gebruikten Pinks NTS, de derde was Centric-klant. De nieuwe gemeente werkte met NTS. Nu wil zij daarvan af omdat ze met Hilversum en Weesp een dienst Sociale Zaken Gooi-Zuid gaat vormen en die twee bij Centric zitten. Borsele gaat over omdat eind dit jaar het onderhoud van NTS eindigt en het met opvolger Civision Welzijn over enkele jaren weer voor een overstap, naar SAP, zou staan.

Nog geen opdracht

De lijst van 29 overstappers, die Centric eerder had verstrekt, groeit hiermee niet tot 31, want twee -Scheemda en Wieringermeer- stonden daar ten onrechte op. Ze hebben ‘formeel nog geen opdracht gegeven’, laat Centric nu weten.
Ook een opgave van Pinkroccade bevat onvolkomenheden. Omdat het bedrijf als reactie op de berichtgeving over weglopende sociale diensten stelde dat ook gsd’en in zijn richting overstapten, vroeg Computable welke gemeenten sinds begin 2002 (de periode waarin Centric zijn nieuwe klanten binnenhaalde) zo’n besluit hebben genomen. Van de vijftien, die de firma vervolgens noemde, blijken er bij navraag maar vijf te kloppen. Zeven waren weliswaar van Centric overgestapt, echter al per januari 2001.
Naast Wijdemeren zaten Tegelen en Reeuwijk bij de resterende drie. Een woordvoerder van Venlo, waarin Tegelen 1 januari 2001 opging, deelt desgevraagd mee dat de opgeheven gemeente voordien inderdaad Sdms van Centric gebruikte, maar dat Venlo nu met Gws4all van dezelfde leverancier werkt. Reeuwijk bevestigt sinds twee maanden Civision Welzijn te gebruiken. Daarvoor was het echter geen Centric-klant, maar draaide het zijn sociale-dienst-applicatie als dienst de gemeente Leiden.
Pinkroccade’s per saldo geleden klantenverlies gedurende de laatste veertien maanden moet worden gerelativeerd, echter niet tot een aantal van veertien, maar tot vierentwintig. Dat is zo’n 10 procent van het gsd-klantenbestand.

Marktwerking

Om commentaar gevraagd stelt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten vast dat ook bij twee leveranciers nog sprake is van marktwerking. Zegsman Johannes van Veen blijft wel vinden dat het gemeentelijk opdrachtgeverschap moet worden versterkt. Gemeenten slagen er blijkbaar niet in Pinkroccade tot de levering van aansprekende producten te brengen; overstappen naar Centric is dan een negatieve keuze. Dat slechts twee leveranciers in de gsd-markt opereren (met straks ook nog maar twee producten) was eerder voor de PvdA aanleiding voor kamervragen. Minister Hoogervorst (EZ) heeft daarop de Nederlandse Mededingingsautoriteit om een onderzoek gevraagd. Ook bekijken het ministerie van Sociale Zaken en de VNG ‘of regie op de ict bij gemeentelijke sociale diensten wenselijk is’.
 
Peter Mom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Komeet
    Data & AI

    Kort: Nvidia stijgt als een komeet, Gartner ziet ai-uitgaven verder oplopen (en meer)

    Cover ezine mei 2026
    Security & Awareness

    Nieuw e-zine: Digitale soevereiniteit in de praktijk

    Security & Awareness

    De zwakste schakel telt

    Governance & Privacy

    Privacyclubs: koers VWS maakt zorgcommunicatie onnodig kwetsbaar

    Overheid

    BZK houdt cruciale info achter over standpunt Solvinity

    Overheid

    Digitale dienst moet bij overheid gebruik standaarden afdwingen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs