Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

DTO bijna rond met IND

22 mei 2003 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

De Defensie Telematica Organisatie staat op het punt een contract met de IND te sluiten. Dat zou een opsteker zijn in de overgang naar een marktgerichte organisatie. Belangrijker nog is het slagen van het standaardisatieproject Mulan bij de krijgsmacht, waarbij DTO als beheerder nauw is betrokken.

Welingelichte kringen melden dat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) de beheeractiviteiten, die bij Pinkroccade zijn ondergebracht, aan DTO wil uitbesteden. De IND legt de laatste hand aan een adviesrapport dat de overstap naar het ict-agentschap van Defensie onderbouwt. Woordvoerder Sierk Nawijn van het ministerie bevestigt dat er gesprekken lopen, maar stelt dat er geen besluit is genomen. Verdere mededelingen wil hij niet doen.

Mulan is lakmoes
Het project Mulan staat niet op zichzelf, maar houdt verband met andere verbeterprojecten binnen het leger. Het standaardisatieprogramma zal bijvoorbeeld worden ondersteund door een nieuw documentair informatiesysteem en een verbeterde informatiebeveiliging. Ook behoort het te kunnen praten met de op te leveren operationele netwerksystemen Titaan (communicatienetwerk te velde) en Mmhs (militair berichtenverkeer), die nodig zijn voor de standaardisatie van de mobiele informatievoorziening. Voorts wordt Mulan afgestemd op de lopende projecten ERP en P&O 2000+.
Voor DTO (2200 werknemers) kan het uitbestedingscontract een opstap zijn om ook andere niet-Defensie-klanten binnen te halen. De ict-divisie van het leger werd vorig jaar na lang wikken en wegen toch niet verkocht onder de voorwaarde dat ze in 2005 is omgevormd tot een doelmatig en marktconform opererende organisatie.

Mulan

De echte lakmoesproef voor DTO is het standaardisatieproject Mulan (Mijn Uniforme Logische Aansluiting op het Net). In een brief aan de Tweede Kamer meldt staatssecretaris Cees van der Knaap dat aan de uitvoering van Mulan prioriteit is gegeven. Eind 2003 start het project met een budget van 30,4 miljoen euro. In drie jaar tijd voorziet Mulan alle werkplekken (naar schatting 45duizend in 2006) en computernetwerken binnen Defensie van standaardsystemen. Het project moet een eind maken aan de systeembrij (driehonderd veelal verouderde systemen) en gebrekkige informatie-uitwisseling. Bovendien is de huidige infrastructuur gebaseerd op Windows NT 4.0, waarvoor Microsoft de ondersteuning stopt. Het is nog de vraag of Mulan overstapt op een modernere NT-versie of een ander besturingssysteem.
De projectleiding ligt bij de Defensie ICT Uitvoeringsorganisatie (Dictu). De operationele zaken komen bij DTO te liggen. Er komt een centrale beheerorganisatie, waarin personeel wordt ondergebracht dat nu op verschillende locaties bij Defensie ict-beheertaken uitvoert. Deze versnippering was een belangrijke oorzaak van de problemen die DTO ondervond bij uitvoering van Lan2000 – de voorloper van Mulan. Zegsman Nawijn zegt dat de invulling van deze reorganisatie, waarbij door de samenvoeging medewerkers zullen afvloeien, de komende maanden wordt uitgewerkt.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Coalitieakkoord: AIVD en MIVD snel aan nieuwe tech helpen en nadruk op digitale autonomie

    Software & Development

    Kort: Zweeds Vitec koopt Autonet, Plate ruimt AWS in voor Info Support (en meer)

    Overheid

    Coalitieakkoord: Nederlandse Digitale Dienst spil in vernieuwing Rijksdienst

    Cloud & Infrastructuur

    DigiD-Kamergesprek met Kyndryl: zorgen om ‘gag order’ Trump

    Cloud & Infrastructuur

    Hoorzitting DigiD: Nederland moet digitale infrastructuur zelf beheren

    Cloud & Infrastructuur

    Zorgen bij bedrijven Metropoolregio Amsterdam over digitale autonomie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs