Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Peoplesoft van twee kanten onder druk

12 juni 2003 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Peoplesoft moet zijn aandeelhouders nu twee dingen zien te verkopen. Enerzijds het overnemen van JD Edwards en anderzijds het afslaan van Oracle’s bod. Het één staat echter niet los van het ander.

Het bod op Peoplesoft is namelijk niet afhankelijk van de JD Edwards-koop. Oracle wil die transactie nog tegen het licht houden. "Of en onder welke voorwaarden, inclusief het bedrag, dat doorgaat", zegt financieel directeur Jeff Henley. Dit zet de ene koop op losse schroeven, zolang het andere bod nog in de lucht hangt.

Migreren of migreren

Oracle heeft al ronduit laten weten Peoplesoft-gebruikers te willen migreren naar de eigen E-business Application Suite. De aspirant-koper benadrukt daarbij dat klanten dat pas hoeven wanneer zij daar zelf aan toe zijn. Topman Larry Ellison kondigde direct aan de ondersteuning voor Peoplesoft versie 7 voort te zetten. Dat is een gevoelig punt: de huidige leverancier trekt in december dit jaar de stekker eruit.
"We zullen de verschillende productlijnen niet integreren. Daarmee wordt de overname al een stuk makkelijker", aldus Ellison. Oracle zal de Peoplesoft-programmatuur niet actief verkopen aan nieuwe klanten. "We zullen de topontwikkelaars toevoegen aan het team voor onze E-business Application Suite, wat dan een deel van de functionaliteit van Peoplesoft krijgt. Dat levert een completer pakket op."
De twee leveranciers bekvechten nu over de complexiteit van elkaars migratietrajecten. Onderzoeksbureau Forrester meent dat de hele affaire niet veel goeds belooft voor de klanten van Peoplesoft én JD Edwards. Analist Laurie Orlov noemt gedwongen migratie, onduidelijkheid voor de toekomst, en een groot risico dat de onderhoudsprijzen zullen exploderen.

Onderwaardering

Het bod van Oracle, 5,1 miljard dollar in contanten, ligt slechts 6 procent boven de vorige week vrijdag genoteerde beurswaarde van Peoplesoft. Dit vormde al een vrij magere meerwaarde, maar direct na de bekendmaking is de beurskoers dermate gestegen dat het vijandige bod inmiddels een onderwaardering is.
Sceptische analisten beweren dan ook dat Oracle simpelweg de wording van een grote concurrent wil voorkomen. Peoplesoft is nu de op twee na grootste leverancier van bedrijfsapplicaties. Volgens marktmeter AMR Research heeft het een marktaandeel van 10 procent. Gecombineerd met JD Edwards (4 procent) zou het tweede zijn, na SAP (36 procent). Momenteel staat Oracle tweede (13 procent). Indien diens overnameplan doorgaat, wint het omzet en klanten, maar blijft het kleiner dan SAP.< BR>

Meer over

Oracle-applicaties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Scotty AI

    Scotty AI
    Pijl naar rechts icoon

    The Networkers B.V.

    Een betrouwbaar en veilig netwerk is essentieel in de zorg! (The Networkers B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    Schneider Electric

    Energie-efficiënt, powerdense stadsdatacenter met minimale ecologische impact (Switch Datacenters en Schneider)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Betrouwbare stuurinformatie met een toekomstbestendig dataplatform op Fabric (SABA Adhesives en InSpark)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Schaalbaar AI platform opent nieuwe wereld voor VDL (VDL Digital en InSpark)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    De overstap deel 1
    Innovatie & Transformatie

    Hoe kom ik van mijn MacBook af?

    Software & Development

    Sous voor 2,75 miljoen aan de slag met horeca‑ai

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Data & AI

    Rechter dwingt QDNL tot wijzigen naam: geen House of Quantum meer

    Data & AI

    Ai in ziekenhuis: hoge verwachtingen, beperkte realisatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs