Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Dell experimenteert met rfid in eigen fabrieken

02 juli 2004 - 08:183 minuten leestijdActueelIT Strategy & GovernanceDell
Redactie Computable
Redactie Computable

Dell is bezig met het testen van rfid. “Op dit moment draait er een pilot met een aantal leveranciers in onze fabriek in Limerick.” Dat zegt Tony O'Connell, hoofd logistiek van Dell in Europa, Afrika en het Midden-Oosten tegen Emerce. Dat is opmerkelijk, want tot nu toe hield Dell de kaken altijd stijf op elkaar als rfid ook maar ter sprake kwam.

Tot nu toe scant Dell alle voorraden die binnenkomen met barcodes, zodat ook precies kan worden bijgehouden wat er allemaal binnenkomt in de fabriek in Limerick. Hetzelfde geldt eigenlijk voor alle orders die in de fabriek worden verwerkt. Iedere order krijgt een aparte streepjescode toegewezen en die order wordt met behulp van de barcode ook overal gevolgd. De barcode vertelt wat de status van de order is en hoe lang de klant nog op zijn bestelling moet wachten. Daar zou in de niet al te verre toekomst wel eens verandering kunnen komen, zo liet O'Connell aan Emerce doorschemeren tijdens een presentatie in de fabriek in Limerick.

“Op dit moment zijn we bezig met het testen van rfid met een aantal van onze leveranciers”, zegt O'Connell. Dell werkt in totaal met honderdvijftig leveranciers samen en om welke leveranciers het gaat, wil hij niet vertellen. Daar is het nog te vroeg voor. Volgens de baas van Dell Emea is met nog met geen van de leveranciers al afgesproken of rfid ook daadwerkelijk wordt geïmplementeerd in de fabriek.

“Als management kijken we er aandachtig naar en het is ook zo dat we op het gebied van rfid graag voorop willen lopen. Rfid maakt namelijk heel veel mogelijk. Het is een typische enabler. Enerzijds kun je er nog efficiënter door werken. Het managen van he logistieke keten wordt namelijk nog eenvoudiger. Anderzijds kan het grote kostenbesparingen opleveren.”.

“Wij (de fabriek) in Limerick zijn niet de enigen die naar rfid kijken. Op wereldwijde schaal zijn we er ook al mee bezig. Onlangs hebben we binnen Dell een taskforce opgericht. Die kijkt heel nadrukkelijk naar de mogelijkheden van rfid . Ga ervan uit dat Dell de komende twee tot zes maanden meer gaat vertellen over de precieze plannen die het heeft.”

Niet alleen Dell zelf kijkt naar de mogelijkheden van rfid. Ook de klanten van het computerbedrijf vragen er steeds vaker naar, zo bevestigt O'Connell. Zo vroeg British Telecom volgens de RFID journal medio vorig jaar nog aan Dell of ze ook rfid-chips wilden implementeren in de systemen  van Dell om diefstal aan te pakken. Door middel van het radiografische signaal kan snel worden achterhaald waar een bepaalde machine zich bevindt. BT bestelt jaarlijks namelijk 10.000 systemen van Dell. Daarvan willen er nogal eens een aantal verdwijnen.

 

Meer over

RFID

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AI Agents

    Incentro eerste officiële LangChain-pa...

    AI-agents bouwen is één ding. Ze betrouwbaar in productie krijgen is iets anders. Als eerste officiële Platinum LangChain-partner in Nederland helpt Incentro organisaties nu ook lokaal met enterprise-implementaties, licenties en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Rechter wijst alle claims KPMG af in miljoenenkwestie

    Digital Identity

    Bedrijven willen snellere invoering Europese id-wallets

    IT Strategy & Governance

    Kort: Exact komt met financiële ai-assistent, HPE werkt nauwer samen met Oracle (en meer)

    Anne Karine Hafkamp
    IT Industry news

    ‘Phishing blijft veruit de grootste dreiging’

    Mollie GoCardless
    IT Strategy & Governance

    Mollie lijft Britse GoCardless definitief in

    IT Strategy & Governance

    Kort nieuws: Typ naar BE-YND Group, Cybercriminelen happig op verlopen domeinnamen (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs