Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Mobiel via een vaste lijn

16 september 2004 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

BT liet veel van zijn groeipotentieel varen toen het enkele jaren terug de mobiele telefoniedochter Mmo2 verzelfstandigde. In Engeland is het eind dit jaar weer terug op deze markt als bellers thuis met hun mobiel kunnen telefoneren via het vaste BT-net.

De mobiele telefoon wint het tegenwoordig in 30 procent van de gevallen van de vaste telefoon thuis in Engeland. Dit percentage toont aan dat mensen gesteld zijn op het gebruiksgemak van deze telefoon meent Ryan Jarvis, manager van de mobiele activiteiten bij BT. “Ook al zijn deze apparaten duurder in het gebruik, mensen willen er vanwege dit gemak ook onder het bereik van een vaste lijn mee bellen.” Het was een belangrijke gegeven voor het concern om het project Bluephone te starten, dat mobiele telefoons moet integreren in het vaste net. Een andere prikkel is volgens Jarvis de lagere prijs voor deze mobiele gesprekken over de vaste lijn.
Om het overschakelen van het mobiele netwerk naar de vaste lijn thuis ongemerkt te laten verlopen is BT nu bezig om bestaande gsm en andere draadloze technieken op deze eis in te richten. Een kastje in het huis dat via Bluetooth en later wifi gekoppeld is aan de mobiele telefoon, sluist de gesprekken door via een breedband dsl-verbinding naar het vaste telefonienet van BT.
Om dit mogelijk te maken moet er gesleuteld worden aan het uma-protocol (unlicensed mobile access) in mobiele telefoons. Daarnaast moeten toestellen klasse 1 van Bluetooth ondersteunen en in de toekomst wifi voor de verbinding tussen het kastje en de mobiele telefoons. Een aantal toestellen van Motorola en een exemplaar van Sony Ericsson voldoen al aan deze eisen.

Samenwerking

Het concern is met zes telecombedrijven uit andere landen het consortium Fixed Mobile Convergence Alliance gestart om meer gewicht in de schaal te leggen tegenover fabrikanten van mobiele telefoons voor invoeren van deze aanpassingen in toekomstige modellen. “Fabrikanten van mobiele telefoons moeten deze veranderingen oppikken anders komt dit project niet van de grond. Eerdere pogingen tot convergentie zijn op dit punt gestrand”, aldus Jarvis.
Eén van de deelnemers aan dit consortium, Korea Telecom is op dit moment al zover dat het klanten thuis met de mobiele telefoon kan laten bellen. Alleen een onmerkbare overschakeling van gesprekken tussen het mobiele netwerk en de vaste lijn lukt nog niet in dit land.

Groei

BT ziet ieder jaar zijn inkomsten uit telefoongesprekken op zijn vaste net teruglopen. Het concern wil over vijf jaar een miljard Britse pond aan extra omzet genereren uit de nieuwe dienst. Voor het mobiele netwerk heeft BT verassend genoeg Vodafone verkozen boven zijn oude mobiele dochter Mmo2. Het concern heeft vooralsnog geen concrete plannen om deze convergentie-dienst ook buiten de thuismarkt aan te bieden.< BR>

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs