Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Software redt marketing

02 december 2004 - 23:00AchtergrondSoftware & Development
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De grote erp-leveranciers werken aan specifieke software voor marketeers. Voorloper is volgens Gartner het Amerikaanse Aprimo. “Ik kan ermee aantonen hoe nuttig een marketeer is.”

Het is een gevoelig punt bij marketeers. Het rendement van hun werk is vaak lastig aan te tonen. Er wordt dan ook vaak als eerste op bezuinigd. Volgens de erp-softwaremakers kan sofware die houding veranderen.
Aprimo neemt de marketeers zoveel mogelijk werk uit handen. Het ontwart bijvoorbeeld zelf de bounces op een mailing, stuurt zelf herinnerings-mailtjes en rapporteert de resultaten.
Rob Tersteeg, marketeer bij erp-leverancier QAD in Schiphol-Rijk, is goed te spreken over het pakket. Bij wijze van proef zond hij drie groepen collega’s een variant op een uitnodiging voor een bijeenkomst in Orlando. De eerste groep werd verteld dat de conferentie makkelijk te bereiken is. De tweede werd gepaaid met een productbeschrijving en de derde kreeg voorgeschoteld dat familieleden meemochten.
Tersteeg kon op zijn browserscherm zien dat de derde uitnodiging de meeste aanmeldingen opleverde. “Die werd het dus.”
De installatie bleek voor de ict-collega’s niet onmogelijk, vertelt hij. Ook de installatie en de integratie met de bestaande systemen verliep redelijk. Dat kwam vooral doordat de invoering van het pakket in de Verenigde Staten goed is voorbereid, erkent hij. “Daardoor wisten wij bijvoorbeeld al hoe we de data moesten voorbereiden om het over te zetten.”

Aanspreekvorm

“Een van de voordelen is dat niet iedereen er meteen een dure nieuwe laptop voor nodig heeft: het werkt vanuit een browser.”
2markit in Zaltbommel is sinds afgelopen zomer de Nederlandse distribiteur van Aprimo. Het kreeg van de Amerikanen de vier huidige Nederlandse klanten mee.
Op de klantendag vorige week kwamen zo’n vijftien geïnteresseerde bedrijven af. Ad-Jan van Rooij, een van de oprichters van 2markit, rekent er wel op dat hij snel meer gebruikers weet te werven voor de marketingsoftware.
Het moment is goed, stelt Van Rooij. Erp-fabrikant SAP introduceerde twee maanden terug een soortgelijk product, ‘Mysap CRM voor Marketing’. Dat betekent dat ook zij er brood in zien, zo redeneert hij.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    ActueelData & AI

    Kort: Innobrix wint Google-prijs, anonieme ai helpt zorg nog meer (en nog meer)

    ActueelData & AI

    Kort: ai op universiteit nu riskeert onoplosbare problemen later (en meer)

    ActueelOverheid

    Grote kwetsbaarheid Rijk bij uitval ict-dienstverlening

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelZorg

    Verschuivingen in ecd-landschap ouderenzorg

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs