Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rfid niet te overschatten

23 juni 2005 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Stef Gyssels
Stef Gyssels

In Engeland werd dit jaar een Europees rfid-centrum opgericht om de mogelijkheden en het belang van radio frequency identificacion te tonen aan potentiële klanten. In sommige gevallen blijkt die zelfs van levensbelang.

Het Europese Rfid Centre opende eind januari 2005 zijn deuren in het Engelse Bracknell, nabij Heathrow. De opzet van het centrum is om, aan de hand van presentaties, opleidingen, evenementen en concrete toepassingen, de klanten van de initiatiefnemers een idee te geven van de mogelijkheden van rfid en hen te helpen bij het ontwikkelen van een rfid-strategie. Naast het Britse ministerie voor handel en industrie zijn onder meer Cable & Wireless, Microsoft, Intel en Cisco bij het project betrokken.
De vaakst genoemde sectoren voor rfid-toepassingen zijn transport, logistiek, en groot- en kleinhandel. Met name voor grote warenhuizen, met Walmart als eeuwige voortrekker, zijn de belangen enorm. Dat bevestigt ook David Lyon, woordvoerder voor EPCGlobal, het orgaan dat instaat voor de standaardisering van de elektronische productcode, aan de hand van een voorbeeld: “Twintig procent van de omzet in de kleinhandel komt rechtstreeks voort uit promotieacties. Als je de producten niet continu beschikbaar hebt in de rekken tijdens deze promotie, dreig je heel wat omzet te mislopen. En elk procent omzetverhoging dankzij deze productbeschikbaarheid leidt tot een half procent winstverhoging. Dat is een enorm verschil voor een sector met zulke kleine marges.”
Tussen de getoonde toepassingen zitten dan ook de nodige voorbeelden van hoe rfid-technologie kan worden gebruikt. Je vindt er zelfs een voorbeeld van hoe rfid kan worden toegepast voor documentbeheer, met name voor die documenten die nog in papieren vorm (dienen te) circuleren van bureau naar bureau. Met een rfid-tag op de dossiers en een lezer in de documentenbakjes kan de software continu aangeven welke documenten zich op welk bureau bevinden, zodat de opvolging eenvoudiger en sneller kan verlopen.
Het belang van een zo snel mogelijke adoptie van rfid kan niet worden overschat, aldus Cisco-woordvoerder Ronald van Zanten: “Op individueel productniveau moet je de echte doorbraak pas tegen 2014 verwachten. Toch zijn er meer dan voldoende redenen om rfid zo snel mogelijk te omarmen.” De belangrijkste reden zit volgens Van Zanten in de medische sector: “Jaarlijks sterven meer dan 200.000 patiënten in de VS door foute medicatie, die met rfid kan worden vermeden. Dit besef weegt zwaarder dan welk bedrijfsvoordeel ook.”

Meer over

NetwerkenRFID

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs