Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Juridische software Kluwer terecht gewezen

24 juni 2005 - 10:25ActueelGovernance & PrivacyWolters Kluwer
Roger Slangen
Roger Slangen

In een rechtszaak die tegen Kluwer is aangespannen door advocatenkantoor Steinz uit Laren heeft de uitgeverij een forse nederlaag geleden. De rechter oordeelde dat het automatiseringssysteem Kluwer Fidura op een aantal punten tekortschiet.

De in het gelijk gestelde meester Steinz roemt de duidelijkheid van het vonnis. “Het komt zeer zelden voor dat een rechter zich in een vonnis zo expliciet uitlaat over de kwaliteit van software.” Fidura had in zijn ogen nooit geleverd mogen worden aan kantoren die als besturingssysteem Windows 98 gebruiken, omdat het dan “bij wijze van spreken maar op halve kracht werkt”.

De rechtbank stelde in het vonnis onder andere vast dat het programma “zeer omslachtig en onhandig” is. Die onhandigheid zit vooral in het feit dat onder Windows 98 maximaal twee van de in totaal acht modules te openen zijn. Tijdens de rechtsprocedure gaf ook Kluwer toe dat het nodig is meer dan twee modules te openen om optimaal met de software te kunnen werken. 

Toen Steinz Fidura kocht, werd juist Windows 98 aanbevolen als besturingssysteem, terwijl men het nu totaal niet geschikt acht. Het wordt inmiddels ook niet meer ondersteund. Steinz ging in 2001 tot aanschaf over. De terugwaartse compatibiliteit liet dus zeer te wensen over in een tijd dat nog heel veel kantoren met Windows 98 werkten.

Het vonnis noemt meer tekortkomingen en acht een artikel in de algemene voorwaarden van Kluwer over ontbinding van een overeenkomst “buitengewoon onevenwichtig” ten faveure van de uitgeverij. De uitgever wenste in eerdere instantie niet mee te werken aan een minnelijke oplossing via de SGOA (Stichting Geschillenoplossing Automatisering) en is nu dus door de rechtbank flink op de vingers getikt. Steinz: ”Kluwer komt door een clausule in het contract nog goed weg. Het totale bedrag dat het concern mij moet betalen is inclusief proceskosten en rente twaalfduizend euro.”

“Het is mij bekend dat heel wat advocatenkantoren problemen hebben met Fidura. Tot op heden heeft niemand het echter tot een rechtszaak laten komen, althans niet een die met een vonnis is geëindigd. Ik heb wel begrepen dat Kluwer met enkele kantoren een schikking heeft getroffen.” Het volledige vonnis is te vinden op www.steinz.nl

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    Europa
    ActueelGovernance & Privacy

    Een nieuw cybersecuritymodel: Europa aan zet

    ActueelGovernance & Privacy

    Brancheorganisaties lanceren uniforme NIS2-tool na wildgroei aan checklists

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft blokkeert e-mail hoofdaanklager Internationaal Strafhof

    Remko Reinders alegemeen directeur Salesforce Nederland
    AchtergrondData & AI

    Salesforce NL: Technologie ai-agents is volwassen, nu komt het op durf aan

    OpinieData & AI

    Financiële risico’s beoordelen met ai: goed idee?

    ActueelGovernance & Privacy

    Deze 10 initiatieven zijn het weerbaarst!

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs