Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

ICT-subsidie Europa deugt niet

13 januari 2006 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Hans Sassenburg vindt dat het Europese subsidieprogramma voor ict niet deugt. Als kenner van (het gebrek aan) softwarekwaliteit meent hij dat al het geld hiernaartoe moet en niet naar versnipperde onderzoeksvelden.

Vorige week is ir. Hans Sassenburg gepromoveerd aan de Rijksuniversiteit Groningen op een methode om het juiste moment te bepalen waarop software voldragen is en vrijgegeven kan worden voor gebruik. Gedurende zijn studie is hem eens te meer gebleken dat er veel slechte software wordt afgeleverd, wat tot grote economische schade kan leiden. Verschillende autofabrikanten hebben bijvoorbeeld al voertuigen terug moeten halen als gevolg van softwaregebreken. De directe schade voor Mercedes vorig jaar op dit vlak bedroeg een miljard euro.

Hij vindt dat ook dat er veel aan gelegen moet zijn om ervoor te zorgen dat de kwaliteit van software dramatisch verbetert. Europa is erop gespitst de ict-achterstand op de VS in te halen. Het hele continent moet trouwens meer aan innovatie doen. In april 2005 heeft de Europese Commissie daarom besloten in totaal 73 miljard euro uit te trekken voor vernieuwend onderzoek. Dit heet het Zevende KaderProgramma, begint in 2007 en heeft een looptijd van zeven jaar. Ict is een van de negen thema’s. Hiervoor staat 12,7 miljard euro gereserveerd.“

Alle programmavoorstellen zijn gericht op het verbeteren van operationele efficiëntie. Bovendien zijn ze versnipperd over tal van onderwerpen. Je zou een fors deel van dat geld moeten gebruiken om te zoeken naar technologische doorbraken op het gebied van het voortbrengingsproces van software. Stel je eens voor wat je met al dat geld kunt doen. Je zou 1280 toponderzoekers zeven jaar lang heel gericht op dit onderwerp aan het werk kunnen zetten tegen een salaris van 100.000 euro en dan nog 25 procent overhead kunnen bekostigen. Het zou me bijzonder teleurstellen als daar geen oplossing uitkomt; waarschijnlijk lukt het al met 200 topwetenschappers”, stelt Sassenburg.

Of er wel zoveel toppers zijn? “Wereldwijd denk ik dat je een heel eind komt, maar dat is wel een punt van zorg”, antwoordt hij. Overigens vindt hij dat dezelfde kritiek opgaat voor het Nederlandse subsidieprogramma Jacquard, dat is gericht op Software Engineering. Europarlementariërs van CDA, PvdA en VVD hebben niet gereageerd op dit idee.

Zie ook pagina 16

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    OpinieSecurity & Awareness

    NIS2 is geen bedreiging (maar gouden kans voor it-kanaal)

    NIS2
    ActueelGovernance & Privacy

    NIS2 wordt bureaucratisch monster, vrezen Duitsers

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    grens België - Nederland
    ActueelData & AI

    Ai in de Benelux: veel strategie, weinig uitvoering

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs