Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ministeries worstelen met ict

25 augustus 2006 - 07:17AchtergrondOverheid
Rik Sanders
Rik Sanders

Voor ministeries blijft ict een lastige materie die de bedrijfsvoering soms meer kwaad doet dan goed. Dat bleek opnieuw tijdens de Verantwoordingsdag, waarbij de Algemene Rekenkamer de oren waste van Defensie, Vrom en Financiën.

Saskia Stuiveling, president van de Algemene Rekenkamer, schreef in een brief aan de Tweede Kamer dat, wil de regering de overheid werkelijk slagvaardiger, doelmatiger en efficiënter maken, informatievoorziening en -beveiliging bij het Rijk meer aandacht nodig hebben. De kwaliteit ervan is in grote mate afhankelijk van de wijze waarop de ministeries ict inzetten.

Woensdag gehaktdag

De waakhond van de overheid constateerde op Verantwoordingsdag dat bij de ministeries van Financiën (de Belastingdienst), Vrom en Defensie de ict-kwaliteit te wensen overlaat. Verantwoordingsdag is in de volksmond beter bekend als ‘woensdag gehaktdag’: de bijnaam voor de derde woensdag in mei waarop het kabinet verantwoording aan de Tweede Kamer moet afleggen voor het gevoerde financiële beleid over het afgelopen jaar.

Indien het gaat om informatiebeveiliging trof de rekenkamer bij zes ministeries onvolkomenheden aan (bij sommige al sinds 2000). Ook wees de instantie op het debacle van P-Direkt, het ter ziele gegane rijksbrede systeem voor salaris- en personeelsadministratie. Departementen moeten daardoor maatregelen, en dus extra kosten, nemen om de continuïteit van de oude hr-omgeving te garanderen. In september komt een rapport uit over het mislukken van P-Direkt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Rechter kraakt falende erp-consultant

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs