Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Suns Java-plannen zijn onduidelijk

25 augustus 2006 - 07:17AchtergrondWerkplek & Beheer
Redactie Computable
Redactie Computable

Sun Microsystems laat zich graag voorstaan op zijn os-bloed (open source). Het bedrijf claimt dat het Java nu ook echt open wil maken.

Tijdens de openingstoespraak op de JavaOne-conferentie in San Francisco kondigde ceo Jonathan Schwartz aan dat Sun de broncode van programmeertaal Java onder een os-licentie beschikbaar maakt. Volgens de topman zal distributie van de uitvoerbare code eenvoudiger worden, zodat ook Linux-besturingssystemen de platformonafhankelijke software kunnen uitvoeren. De stap volgt op het vrijgeven van zowel Suns Unix-variant Solaris als het ontwerp van zijn nieuwste UltraSparc-processoren.

De stap is een steun in de rug voor de Linux-gemeenschap, die eerder licentietechnisch niet in staat was Java in uitvoerbare vorm te verspreiden. Het gevolg daarvan is dat slechts enkele commercieel gerichte Linux-distributies de taal standaard ondersteunen en dat gemeenschapsinitiatieven slechts via omwegen klanten konden helpen. Onder de nieuwe regelgeving van Sun komt een eind aan die situatie en wordt distributie vrij toegestaan.

Derde Wereld

Het is nog onduidelijk hoe de vrijgave van Java vorm gaat krijgen. Het is nog niet bekend of alle onderdelen onder een os-licentie zullen vallen. Ook is niet bekend welke licentie Sun zal hanteren. Bij de vrijgave van Solaris bleek dat de regels vooral gericht waren op Solaris zelf, en dat Linux- en BSD-liefhebbers niet meer dan een kijkje in de keuken van Sun krijgen. Het overnemen van delen van de code naar os-besturingssystemen is niet toegestaan.

Ook het moment waarop Java os moet zijn nog niet bekend. Lang kan Sun niet wachten; diverse Linux-distributies zijn momenteel namelijk hard aan de slag met programmeertaal C#, die een onderdeel is van Microsofts .Net-strategie. Dankzij een os-implementatie is die programmatuur vrij beschikbaar op alle os-platformen. Zelfs Sun-partner Novell maakt veel uitbreidingen op Suse Linux met behulp van C# en levert het resultaat aan Sun in de vorm van de Sun Java Desktop.

Bestuursvoorzitter Scott McNealy, die eerder deze maand aftrad als ceo van Sun Microsystems, riep ontwikkelaars op de os-ambities van zijn bedrijf te ondersteunen. Hij wees erop dat het beschikbaar maken van de Java-technologie mensen in de Derde Wereld verder moet helpen. Hij vroeg de codeschrijvers dan ook wat extra tijd in Java te steken.

@$:

Of Novell de partner voor de toekomst blijft is nog onzeker. Tijdens de toespraak van Schwarz verscheen de oprichter van de Ubuntu-Linux-distributie Mark Suttleworth op het toneel om te praten over Linux op de server, met UltraSparc-ondersteuning.

Meer over

BesturingssystemenJava

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft blokkeert e-mail hoofdaanklager Internationaal Strafhof

    ActueelOverheid

    Kort: Nieuw screeningsysteem IND, IFS in zee met TomTom, Navara naar BBTG en de grote oversteek voor TMA

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs