Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Overheid

Ambtenaren moeten mobieler

23 november 2006 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondOverheid
Rik Sanders
Rik Sanders
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De telefonische bereikbaarheid van ambtenaren schiet dramatisch te kort. Mobiele telefonie zou een uitkomst kunnen zijn, maar vergeleken met andere marktsegmenten loopt het gebruik daarvan bij gemeenten sterk achter. Dit blijkt uit onderzoek van TNS Nipo.

TNS Nipo heeft, in opdracht van KPN Mobiel Nederland, 16 gemeenten, een provincie en een centraal overheidsorgaan in het onderzoek meegenomen. Het bureau constateert dat de interne en de externe bereikbaarheid van de betrokken overheden te laag is. Slechts 1 op de 5 ambtenaren heeft een mobiele telefoon van de zaak, terwijl 1 op de 3 meer dan één dag per week buiten de deur werkt. De kwalitatief slechte telefonische bereikbaarheid is met name fnuikend voor de gemeentelijke dienstverlening. “De eerstelijns bereikbaarheid bij gemeenten is over het algemeen goed, alleen bij het doorschakelen naar de juiste dienst of persoon ontstaan de problemen”, vertelt Daan Aeijelts Averink, marktmanager overheid bij KPN Mobiel Nederland.

Volgens Averink loopt de overheid, in het bijzonder de gemeenten, achter in het gebruik van mobiele telefonie in vergelijking met andere branches. Daar hebben 2 of 3 op de 5 werknemers een gsm. “Bovendien maken ambtenaren weinig gebruik van de functionaliteit van een telefoontoestel. Het doorschakelen van een vaste naar een mobiele telefoon gebeurt nauwelijks, zelfs niet automatisch via een telefooncentrale, en het gros van de ambtenaren weet niet hoe hij de voice mail van zijn vaste toestel moet instellen en afluisteren.”

Averink meent dat gemeenten hun bereikbaarheid kunnen verbeteren door een cultuuromslag en het beter benutten van technologische toepassingen. “Een trainingsprogramma om de basisfunctionaliteit uit te leggen kan al wonderen verrichten.” Het inzetten van hoogwaardige technologische oplossingen is in zijn ogen niet nodig. Hij merkt wel dat er ook binnen overheden behoefte is aan gebundelde functionaliteit die overal en altijd te gebruiken is, zoals een mobiele telefoon waarop tevens e-mail te ontvangen is. Of een BlackBerry die e-mail, agendabeheer en telefoon bundelt. “Dit soort apparaten kan de efficiënte werktijd verbeteren. Iemand kan dan bijvoorbeeld op dode momenten, zoals tijdens reizen of vergaderen, zijn e-mail doornemen.” In het onderzoek van TNS Nipo is overigens niet meegenomen in hoeverre ambtenaren via e-mail goed bereikbaar zijn, een communicatiekanaal dat met oog op het digitale loket steeds belangrijker worden.

Speerpunt

Voor KPN is de overheid een van de speerpuntmarkten. Onlangs nam het bedrijf nog Gemnet over van VNG en BNG. Met deze overheidsbrede netwerkdienstverlener beschikt het telecombedrijf over een sterke ingang bij de lokale overheden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Publiek-privaat manifest om ai-cyberdreiging te beteugelen

    Security & Risk

    Kort: Alarm over ai-gedreven cyberaanvallen, robothond legt marathon af op één batterij (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Tweede Kamer dringt aan op verbod camerabrillen na waarschuwing AP

    Zorg

    Kort: LUMC test wondanalyse met ai, HeadFirst Global wordt Vertage (en meer)

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    Cloud & Infrastructure

    EU-labelsysteem voor energie- en watergebruik in datacenters

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs