Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Belgisch Gimv ziet brood in Nederlandse ict

21 mei 2007 - 09:503 minuten leestijdActueelIT Strategy & Governance
Peter Olsthoorn
Peter Olsthoorn

De Belgische investeringsmaatschappij Gimv zoekt Nederlandse ict-bedrijven om in te investeren. Het bedrijf leed in Nederland tijdens de internethype grote verliezen, maar probeert het nu opnieuw. “De Nederlandse markt vertoont veel creativiteit.”

Investeringsmaatschappij Gimv hoopt dit jaar nog een stuk of vijf pareltjes in de Nederlandse ict-sector te vinden om in te investeren. Dat zegt Elderd Land. Hij is, na een loopbaan bij ABN Amro Capital en KPN, verantwoordelijk voor de Nederlandse investeringen van Gimv. "Ik ben heel enthousiast over de Nederlandse ict-markt. Die toont veel creativiteit. Het ondernemerschap is aanzienlijk toegenomen. Een voorbeeld zijn de spin-offs rond Delft en Eindhoven." De Gimv-chef geeft echter ook een kleine waarschuwing af: "Veel bedrijven moeten zich beter focussen. Je moet je richten op een krachtige afzetmarkt met een sterke markt in het thuisland, zoals het bedrijf Human Inference."

Gimv nam met de Franse investeringsmaatschappij Iris Capital een maand geleden een meerderheidsbelang in crm-producent Human Inference in Arnhem. Dit bedrijf boekt al succes en heeft een omzet van tien miljoen euro. Land: "Hier zie je het voordeel van een sterke Nederlandse thuismarkt met grote banken, telecombedrijven en verzekeraars. Vele daarvan zijn klant voor Human Inference en dat is een ideale basis voor exportgroei. Inmiddels boekt het mooie orders in Duitsland. Onze toegevoegde waarde is het netwerk van mogelijke partners voor Human Inference in Frankrijk en Engeland."

Dat is wat Gimv volgens Land het liefst doet: voor een langere periode in een bedrijf blijven en strategisch ondersteunen. Helaas roept elk investeringsbedrijf dat tegenwoordig, ook al gaat het ze om de winst. Land: "Uiteraard stappen we eruit als we er goed aan kunnen verdienen, maar in principe stappen we in voor langere tijd."

In Nederland ging er drie miljoen euro van Gimv naar Xanadu Wireless, maker van chips voor draadloze communicatie over korte afstanden, via onder meer de Zigbee-standaard. "Dit bedrijf profiteert van het sluiten van r&d-vestigingen door Lucent en Ericsson in Nederland, waardoor een aantal kundige mensen beschikbaar kwamen", zegt Land. 3Mensio in Bilthoven maakt met behulp van Gimv-geld 3D-software voor medische analyses op pc-schermen van complexe datastructuren van MRI en CT-scans. De zeer veel belovende onderneming kreeg de Broos van Erp-prijs in 2005 en boekt inmiddels internationaal orders.

Recent blijkt de investering in de Belgische maker van umtskaarten Option een schot in de roos. Dankzij wederverkoop door partijen als KPN, Vodafone en AT&T wordt een marktaandeel van 80 procent gehaald. De omzet steeg van 25 naar driehonderd miljoen euro en de Gimv-investering van zes miljoen bracht vijftig miljoen op. Destijds nog was het bedrijf eigendom van de Vlaamse overheid, inmiddels is het beursgenoteerd en verdient het geld. De Vlaamse kabelaar Telenet en mobiele aanbieder Mobistar (van Orange) leverden Gimv samen meer dan 350 miljoen euro op.

Met investeringen in YourNews, een online nieuwsdistributeur en Tryllian, maker van agent-software, liep het begin deze eeuw voor Gimv verkeerd af. Beide dotcombedrijven bezorgden Gimv een flink verlies.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “Belgisch Gimv ziet brood in Nederlandse ict”

    1. marcel stam schreef:
      22 mei 2007 om 09:18

      Gimv gaat het erg goed doen in 2007 100%.
      Het gaat een verdubbelde winst maken t.o.v. de achterliggende jaren.
      Het aandeel kan eind van het jaar wel eens op 60 euro staan.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Zakendoen met samenwerkingsverbanden

    Cloud & Infrastructure

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    Overheid

    Garbage In – Garbage Out – Garbage Lost

    Cloud & Infrastructure

    Kort: FTTH Council Europe omgedoopt tot Fibre Council Europe, nation-state-aanvallers dol op gen-ai (en meer)

    Software & Development

    Exposities over de invloed van gaming

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs