Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Bedrijven matig tevreden over crm

18 juli 2007 - 08:52ActueelData & AI
Diederik Toet
Diederik Toet

Vier op de tien bedrijven is tevreden of zeer tevreden over het door hen gebruikte systeem voor het beheer van klantgegevens (crm). De rest is er minder over te spreken. En dat terwijl klantrelaties belangrijker zijn dan ooit.

Bedrijven worstelen nog altijd met hun crm-pakket, een toepassing waarmee klantgegevens gemakkelijker kunnen worden beheerd en gebruikt voor bijvoorbeeld marketingdoeleinden. Meer dan de helft van de ondernemingen is matig of ronduit niet tevreden over de resultaten die het pakket oplevert. 40 procent is tevreden of zelfs zeer tevreden. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van het Britse Evaluation Centre.

De onvrede wordt versterkt door het toegenomen belang dat respondenten hechten aan een effectieve strategie voor klantrelaties. Volgens meer dan 80 procent is zo'n strategie tegenwoordig belangrijker dan drie jaar geleden. Voor niemand was het minder belangrijk geworden.

Ondernemingen schatten het succes of falen van een crm-pakket volgens het onderzoek te vaak in op subjectieve gronden. Slechts 30 procent van de bedrijven kijkt namelijk regelmatig of met hun crm-systeem de gestelde doelen en verwachte voordelen worden behaald. Ongeveer evenveel ondernemingen is een regelmatige evaluatie wel van plan maar heeft het nog niet gedaan. 11 procent mat het effect van het crm-pakket alleen direct nadat het was ingevoerd, en 13 procent liet er nog nooit een evaluatie op los.

Zij, die wel geregeld evalueren, kijken voornamelijk naar de toename van de klanttevredenheid en naar het aantal klanten dat wordt behouden. Ook de toename in nieuwe business en het beperken van de kosten worden in de gaten gehouden.

Ondanks de matige tevredenheid over crm, zullen bedrijven hun systeem niet opgeven. Meer dan driekwart geeft aan dat ze hun pakket en proces momenteel of binnenkort aanpassen en uitbreiden om er meer voordelen uit te halen. Slechts 11 procent is niet van plan verdere verbeteringen in te voeren.

Meer over

Business Intelligence

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    CRM wordt niet strategisch ingezet

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    SAP biedt on-demand CRM-systeem

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Panel: niet verbaasd over mislukte CRM-projecten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs