Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederland maakt inhaalslag met e-invoicing

23 augustus 2007 - 09:21ActueelSoftware & DevelopmentBasware

BasWare, leverancier van standaardoplossingen voor het automatiseren van financiële processen, heeft onder Nederlandse en Belgische organisaties een onderzoek laten uitvoeren naar e-invoicing, het elektronisch ontvangen van digitale facturen. Hieruit blijkt dat België door aansturing vanuit de overheid een voorsprong heeft met het toepassen van e-invoicing ten opzichte van Nederland. België loopt echter achter op Nederland met de automatisering van het totale factureringsproces.

De Belgische overheid is bepalend geweest voor het succes van e-invoicing doordat zij Belgapost en de Belgische banken heeft gestimuleerd e-invoicing in te voeren. Tevens heeft de Belgische overheid een factuurstandaard ontwikkeld. Daarnaast blijkt uit het onderzoek dat er binnen 83% van de Belgische organisaties op continue basis door afdelingen wordt samengewerkt. Door deze goede samenwerking bestaat er binnen de organisaties een breder draagvlak voor elektronisch factureren.

De Nederlandse overheid heeft het bedrijfsleven niet gestimuleerd om e-invoicing in te voeren. Het onderzoek laat echter zien dat de Nederlandse markt een inhaalslag maakt. Het thema e-invoicing staat bij 73% van de Nederlandse organisaties op de agenda.
In Nederland zijn met name de industriële sector, de zakelijke dienstverlening en de financiële dienstverlening geïnteresseerd in e-invoicing.

Nederland heeft een voorsprong op België wat betreft de automatisering van het totale factureringsproces. Dit komt doordat Nederlandse organisaties eerst zijn begonnen met het elektronisch scannen en verwerken van inkomende facturen. Zij hebben daardoor het voordeel dat e-invoicing gemakkelijker ingepast kan worden binnen de bestaande systemen en processen van de organisatie. Belgische organisaties moeten andere onderdelen (zoals factuurverwerking) en systemen van het factureringsproces nog integreren en automatiseren met e-invoicing.

Het onderzoek toont aan dat zowel de Nederlandse als de Belgische overheid tekort schiet in haar marktcommunicatie over e-invoicing. Er bestaat onduidelijkheid over de juiste definitie van e-invoicing, het aantal oplossingen en aanbieders op de markt én de prijs voor een oplossing van elektronisch factureren. Daarnaast ontbreekt – vooral in Nederland – het inzicht in de lokale en (inter)nationale wet- en regelgeving.

De Nederlandse en Belgische organisaties verwachten 5% tot 15% te besparen met het invoeren van e-invoicing. Men realiseert zich niet dat elektronisch factureren een kostenbesparing kan opleveren van 50% of meer in het totale proces.

BasWare heeft een e-invoicing service die zorgt voor de inrichting en het onderhoud van het elektronische factureringsproces.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    LawBeam: 100 uur transcriptanalyse teruggebracht naar 10 minuten (Andri AI B.V. en LawBeam)
    Pijl naar rechts icoon

    The AI Factory

    The AI Factory
    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    Andri AI B.V.
    Pijl naar rechts icoon

    6Gorillas

    Herindicaties voorspellen en automatiseren (6Gorillas en Zonnehuisgroep Amstelland)
    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: LVNL bouwt nieuwe radartoren op Schiphol, AMS-IX in zee met Uniserver (en meer)

    Licentiewatch Oracle SAP
    Software & Development

    Oracle en SAP zetten bijl in traditioneel licentiemodel

    Data & AI

    GitHub gooit Copilot-interacties in de ai-trai­nings­ma­chi­ne

    Financiële dienstverlening

    Kort: Nieuw betaalmerk Pay by Bank, Utrechts Eneve naar Iberië (en meer)

    Licentiewatch SAP
    Software & Development

    SAP voert radicale ai‑facturatie in: gebruik bepaalt straks de rekening

    Governance & Privacy

    Duitsers standaardiseren op ODF

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs