Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft schikt zich naar Europese grieven

23 oktober 2007 - 08:16ActueelGovernance & PrivacyMicrosoft

De Amerikaanse softwarereus Microsoft zal zich schikken naar de Europese concurrentieregels na de bevestiging van de veroordeling voor misbruik van machtspositie vorige maand. Dat meldt eurocommissaris Neelie Kroes.

Kroes zegt dat zij de voorbije twee à drie weken bijna dagelijks contact had met Microsoft-ceo Steve Ballmer. Die "constructieve gesprekken" leidden tot het uiteindelijke toegeven van Microsoft. Het softwarebedrijf zei, aldus Kroes, dat het de nodige technische informatie ter beschikking zal stellen waarmee externe ontwikkelaars producten kunnen ontwikkelen die fatsoenlijk samenwerken met het Windows-besturingssysteem. "Na onze intensieve gesprekken heeft Microsoft nu ook voor aanzienlijke aanpassingen gezorgd in het aanbieden van die informatie."

Microsoft zal de informatie voor interoperabiliteit ter beschikking stellen van opensource-ontwikkelaars. Het bedrijf zal die (niet-commerciële) ontwikkelaars dus ook niet voor de rechter slepen. De royalties die Microsoft vraagt voor het aanbieden van die informatie gaan ook gevoelig naar beneden. Het bedrijf zal geen 2,98 procent van de inkomsten meer vragen van software die ontwikkeld is op basis van de Microsoft-informatie, maar enkel een eenmalige som van 10.000 euro. Voorts haalt Microsoft de prijs voor wereldwijde licenties met patenten naar beneden tot minder dan 7 procent van wat oorspronkelijk werd gevraagd.

Microsoft neutraliseert zo het aanslepende conflict met de Europese Commissie. Het bedrijf zal hoogstwaarschijnlijk nog wel een fikse boete moeten betalen voor de periode (sinds juni 2006) dat het niet in regel was met de eisen van Commissie. Mogelijk gaat het om 2 of 3 miljoen euro per dag, waardoor de uiteindelijke boete ruim 1,4 miljard zou kunnen bedragen.

Kroes wijst op twee consequenties voor Microsoft, die het bedrijf volgens haar zeker in het achterhoofd moet houden. Ten eerste moet de softwarereus de beslissing van 2004 blijven respecteren. Ten tweede vormt die beslissing een precedent waaraan het marktgedrag van het bedrijf ook in andere segmenten zal worden afgetoetst.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    AchtergrondSoftware & Development

    License to bill

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederlandse bedrijven nog niet kansloos om EU-gelden cloud en ai  

    ActueelGovernance & Privacy

    Websites lappen Europese Toegankelijkheidswet aan hun laars

    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: AIV waarschuwt Nederland, Centric verwerft meerderheidsbelang in Twelve (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs