Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nieuw wapen in de strijd tegen phishing

31 oktober 2007 - 12:343 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurDiginotar

Nog steeds groeit het aantal phishing aanvallen in Nederland. Met name banken, webwinkels en andere grote E-commerce organisaties zijn steeds vaker het slachtoffer van phishing. Dit heeft vervelende gevolgen voor de consument.

Organisaties kunnen zich daartegen wapenen met het nieuwe EV SSL certificaat van DigiNotar, waardoor een bezoeker in één oogopslag ziet dat het een beveiligde site is; de adresbalk is namelijk GROEN.

Met de toename van het ‘internetshoppen'neemt ook de fraude op internet steeds meer toe. Mensen vertrouwen deze websites en organisaties ‘blindelings'. Niet altijd terecht. Het oplichten van mensen door een vertrouwde website te kopiëren en de nietsvermoedende personen al hun gegevens te laten ingeven zoals hun creditcardnummer en hun geheime code(s), komt helaas nog veel te vaak voor.

"Wij verstrekken online dienstverleners als één van de eersten een EV SSL certificaat zodat zij de bezoekers van hun website direct meer zekerheid kunnen bieden", aldus Tony de Bos, directeur bij DigiNotar. "Dit certificaat maakt volledig gebruik van de mogelijkheden die Internet Explorer biedt tegen phishing. Internet Explorer 7 herkent EV SSL certificaten aan een afgesproken ‘policy OID", een uniek kenmerk dat is opgenomen in het certificaat. Ook andere browsers hebben hun steun voor EV SSL certificaten kenbaar gemaakt".

EV SSL staat voor Extended Validation SSL, een nieuw type SSL certificaten dat de identiteit van websites beter onder de aandacht brengt en online fraude tegen gaat. Een EV SSL certificaat informeert de gebruiker door de groene balk onmiddellijk over de veiligheid van de website, de kwaliteit van het SSL certificaat en de betrouwbaarheid van de uitgever van het certificaat. Controles die de gebruiker voorheen zelf via "het slotje" moest uitvoeren. Bij het nalaten van deze controles kan er zelfs als er een slotje in beeld is, sprake zijn van een phishing aanval. "Alles is veilig als je een hangslot in je browser ziet" is op zichzelf niet voldoende.

DigiNotar voldoet als leverancier aan internationale standaarden voor het uitgeven van EV SSL certificaten. Een jaarlijkse audit volgens WebTrust CA voor Extended Validation Certificates, maakt hiervan deel uit. DigiNotar is op dit moment de enige Nederlandse partij die EV SSL certificaten mag uitgeven en lid van het internationale CA/Browser Forum waarin toonaangevende CA's en browserleveranciers gezamenlijk de standaarden voor EV SSL bewaken.

Tijdens Infosecurity.nl op 31 oktober en 1 november in de Jaarbeurs te Utrecht zal DigiNotar middels een stand (C064) aandacht geven aan het belang van EV SSL certificaten.

Voor meer informatie over EV SSL kijk op www.evssl.nl.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloudsecurity als fundament voor groei

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Bright Access versterken glasvezelnetwerk op bedrijventerreinen

    Krimp groei
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Fintech snel minder populair, Centric neemt Groupcard niet over (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs