Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

MWC 2008: de mooiste telefoon

12 februari 2008 - 09:27ActueelCloud & Infrastructuur

Wat hadden de fabrikanten van mobiele telefoons te melden op het Mobile World Congress (MWC) in Barcelona? Niet veel, behalve wie de mooiste telefoon heeft.

Zo langzamerhand maakt het niet meer uit of er LG, Samsung, Sony Ericsson of Nokia op staat. De zondag en maandag aangekondigde smart phones doen in design nauwelijks meer voor elkaar onder. En leek Apple’s iPhone vorig jaar nog een revolutie, zo langzamerhand zijn alle unieke functies gekopieerd, van schermen die kantelen als je het toestel een kwartslag draait tot aanraakdisplays.

LG liet zijn InteractPad zien, een virtueel toetsenbord dat alleen de noodzakelijke functies toont, afhankelijk van wat de gebruiker wil. Nokia lanceerde zijn iPhone kloon N96, die als je hem schuin op tafel zet fungeert als een monitor om video’s te bekijken. En Samsung stopt Bang & Olufsen geluid in zijn mobiele telefoons.

Geen luxe toestel dat tegenwoordig geen navigatiemogelijkheden heeft, nu zelfs met voetgangerskaarten, of ingebouwde FM zender om muziek door het huis te sturen. Ook worden steeds meer diensten gelanceerd. Zo kwam Nokia gisteren met Share on Ovi, een webplek waar gebruikers foto’s en multimediabestanden (meer dan honderd verschillende types) kunnen delen. Microsoft lanceerde MSN Direct, gratis Windows Mobile software die toegang biedt tot MSN diensten (nieuws, weer, aandelen).

Opvallend is de opmars van Microsoft Windows Mobile in het zakelijke segment. Een aantal jaren geleden leek Microsoft nog grote moeite te hebben om fabrikanten zover te krijgen om Windows Mobile te adopteren, nu is zelfs Sony Ericsson overstag gegaan, zij het dat de fabrikanten niet de standaard gebruikersomgeving met Start-knop willen. Trots demonstreerde Microsoft gisteren tientallen varianten.

Chipfabrikant ARM demonstreerde een prototype van het Android systeem van Google, dat met name voor ontwikkelaars interessante perspectieven biedt. Ook het Duitse T-Mobile en het Taiwanese bedrijf High Tech Computer zijn bezig mobiele telefoons te ontwikkelen die draaien op Google’s mobiele OS. Samsung liet maandag weten dat het volgend jaar een eerste Android telefoon op de markt wil brengen.

De Zuid-Koreaanse producent verwacht nog dit jaar ook een viertal nieuwe mobiele telefoons uit te brengen die gebruik maken van de WiMax technologie.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai-wedloop Big Tech centraal bij kwar­taal­cij­fers

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter in Vijfhuizen kan 9 jaar wachten op stroom

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudsector voelt zich gepasseerd bij keuze voor StackIT [update]

    Overheid

    Kamer zet kabinet onder druk om DigiD‑contract alsnog te torpederen

    Cloud & Infrastructuur

    Space datacenters blijven voorlopig sciencefiction

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Zakelijk dipje deert KPN niet, burgerpetitie om DigiD (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs