In 2008 en 2009 verandert debitel Nederland zijn distributiestrategie en stopt met eigen retail. Het bedrijf gaat over op een indirecte strategie.
Verkoop en verlengingen zullen voornamelijk verzorgd worden door preferred business partners, affinity- en white label partners en eigen E-commerce activiteiten. Als gevolg van de nieuwe strategie en de doelstelling om een betere winstgevendheid te realiseren worden de debitel shops de komende maanden gesloten.
Eigen webwinkels succesvol
debitel wil de leidende positie als grootste mobiele service provider van Nederland behouden. Deze marktpositie stelt debitel in staat écht grootschalig in te kopen en daarmee uniek voordelige tarieven voor haar klanten te bedingen bij telecom-operators. Het beëindigen van de eigen
retailformule is daarbij noodzakelijk. debitel heeft de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in alternatieve distributiekanalen, waarbij particuliere klanten worden geworven via internet, via affiliatieprogramma’s en middels ‘white label’-partnerships. Dat doet debitel met partners die een sterke binding hebben met ‘closed-user-groups’. Ook de eigen webwinkels debitel.nl, lowcall.nl en mobiel.nl blijken succesvol, aldus debitel.
Toine Klok, Sr. Manager Marketing en Sales van debitel Nederland: "Wij zien een groei in de verkoop in de volledig self serviced webshops van debitel zoals www.lowcall.nl, debitel.nl en mobiel.nl. Onze producten lenen zich uitstekend voor online bestellen. Daarnaast is voor de moderne klant online bestellen voor een dienst als mobiel bellen tegen een scherpe prijs niet alleen gewoon, maar ook wat consumenten vandaag de dag verwachten."
Self service trend
debitel ziet bovendien dat ook bestaande klanten steeds minder naar de klantenservice bellen, omdat veelal hun vragen worden beantwoord via de self service-omgeving op het internet. Klanten die de voorkeur hebben voor
persoonlijk advies door een telecomadviseur kunnen terecht bij de business
partners waar debitel een nauwe samenwerking mee heeft.
Service aan klanten
De klanten van debitel die hun aankoop in de debitel shop hebben gedaan,
merken nauwelijks iets van het verdwijnen van de winkels, zegt debitel. Zij kunnen voor eventuele vragen over aanvullende diensten, hun toestel of service terecht op www.debitel.nl
Wij zijn mooi de dupe van het sluiten van de winkels mijn toestel moet voor de 2e keer gerepareerd worden maar ik kan nergens terecht. In het artikel staat zo mooi dat ik terecht kan bij een business partner maar wie zijn deze?
Op de internetpagina van debitel.nl is daarover niks te vinden en via 0900-debitel krijg ik een belcomputer waar ik mijn vraag ook niet kan stellen.
Is er iemand die mij een business partner kan noemen? Het liefst in Tilburg of omgeving.