Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Mobotix groeit sneller dan markt

12 maart 2008 - 13:34ActueelCloud & InfrastructuurMobotix
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Mobotix, de Duitse producent van IP-camera’s is het eerste half jaar van boekjaar 2007/2008 met ruim 51% gegroeid.

Daarmee overtreft het bedrijf de gemiddelde marktgroei, die volgens IMS Research* 40% per jaar bedraagt. Uit een recent rapport van dit marktonderzoeksbureau blijkt dat Mobotix zijn marktaandeel in de EMEA-regio in het jaar 2006 met 3,7 procent heeft vergroot ten opzichte van het voorgaande jaar. Sindsdien bezet Mobotix met een marktaandeel van 16,3 procent de tweede plaats achter Axis. Ook op de wereldmarkt wist Mobotix het aandeel te vergroten tot 6,6 procent en is daarmee op de ranglijst van netwerkcamerafabrikanten gestegen naar de vierde plaats.

Sterkere groei verwacht voor megapixelcamera’s
Het IMS-onderzoek bevestigde verder de aanhoudende groei van de totale branche. De markt voor netwerkcamera’s zal tussen 2006 en 2011 met gemiddeld 40,1 procent per jaar groeien en de markt voor videobewakingssoftware voor netwerken met 35,8 procent. Als aanbieder van totaaloplossingen bedient Mobotix, in tegenstelling tot de andere camera-fabrikanten, beide markten. Digitale netwerkcamera’s zullen de komende jaren nog meer terrein winnen van analoge bewakingscamera’s, waarbij vooral Fix-Dome-modellen in opkomst zijn. Op dat gebied heeft Mobotix de afgelopen jaren met succes twee nieuwe productlijnen op de markt gebracht: de Dome-camera’s D12 en D22.

Voor de markt voor megapixel camera’s, waarop Mobotix al jaren actief is, verwacht IMS tot 2011 een nog sterkere groei. De megapixel technologie biedt namelijk het voordeel dat met weinig camera’s meer details kunnen worden vastgelegd. Dat bespaart kosten en maakt het optisch inbouwen van camera’s in architectonisch aantrekkelijke gebouwen eenvoudiger. De megapixel technologie is het sterke punt van Mobotix: alle modellen zijn er al jaren mee uitgerust; sinds oktober 2007 zelfs met 3,1 megapixels. Volgens een officieuze schatting van IMS Research zou Mobotix met een marktaandeel van ruim 60 procent dan ook wereldwijd marktleider zijn op het gebied van netwerkcamera’s met een hoge resolutie.

Bron: *IMS Research, The World Market for CCTV & Video Surveillance Equipment, 2007 Edition

Distributeurs van Mobotix in Nederland zijn:
ADI-Gardiner B.V., telefoon: 0184-448800
CNI Europe B.V. , telefoon: 078-6186899
Compricon Nederland B.V., telefoon: 0492-59300

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    Security & Awareness

    MWC26: Fraude-explosie dwingt telecomsector tot harde veiligheidsaanpak

    Overheid

    Gemeenten werken aan nieuwe massaovereenkomst met Microsoft

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Einde van de budgetlaptop: geheugen te duur geworden

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs