Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IDS Scheer en SAP doen samen diensten en visualisatie

27 maart 2008 - 12:103 minuten leestijdActueelSoftware & DevelopmentIDS Scheer NederlandSAP
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

IDS Scheer AG, leverancier van Business Process Management-oplossingen (BPM), en ERP-leverancier SAP hebben hun strategische samenwerking verder uitgebreid.

Dankzij de samenwerking kunnen klanten optimaal profiteren van de voordelen van Service-Oriented Architectures (SOA’s). Klanten beschikken op basis van de samenwerking voor het eerst over een model- en procesgedreven aanpak van de implementatie van service-enabled SAP-bedrijfsapplicaties. Door de integratie van ARIS-technologie van IDS Scheer met de Enterprise Services Repository van SAP NetWeaver kunnen klanten snel kansen identificeren en beter inspelen op organisatorische veranderingen. Ook profiteren ze van een snelle Return on Investment (ROI).

IDS Scheer en SAP werken al lang samen aan de ontwikkeling van tools die het begrip, de vastlegging en analyse van stabiele(re) bedrijfsprocessen ondersteunen. Dankzij de integratie tussen de twee oplossingen worden de modelleringsmogelijkheden van ARIS gecombineerd met de krachtige diensten-repository van SAP. Hiermee creëren klanten een conceptuele blauwdruk voor grootzakelijke SOA’s. ARIS vormt een aanvulling op de SAP Enterprise Service Repository. Zo is het mogelijk om met ARIS procesanalyses, waaronder impactanalyses, uit te voeren, een BSC-dashboard te creëren en processen te simuleren, en kosten te calculeren. Dit is met de SAP-oplossing alleen niet mogelijk.

"Diensten-repositories spelen een belangrijke rol in bedrijven bij de opzet van een grootschalig SOA", zegt Paolo Malinverno, vicepresident Onderzoek van Gartner. "Modelleringsmogelijkheden op businessniveau, die in een repository zijn geïntegreerd met de diensten en andere herbruikbare componenten, zorgen voor een veel betere afstemming tussen business en IT."

ARIS van IDS Scheer is in 1992 geïntroduceerd en biedt gebruikers een toolset die de identificatie, documentatie, analyse en optimalisatie van stabiele bedrijfsprocessen mogelijk maakt. Enterprise Services Repository van SAP, die in nauwe samenwerking met IDS Scheer is ontwikkeld, is een centrale library waarin alle servicemetadata is vastgelegd en uitgelegd. Dit maakt het mogelijk om services voor modellering en samenstelling van nieuwe applicaties te hergebruiken. Door de integratie van de ARIS-technologie kunnen gebruikers van Enterprise Services Repository hun grootzakelijke SOA duidelijker visualiseren, begrijpen en omschrijven. Dit geldt zowel voor componenten die op SAP-oplossingen zijn gebouwd, als voor intern of door derde partijen ontwikkelde componenten.

"SAP biedt klanten een toegevoegde waarde met innovatieve en strategische oplossingen waarmee ze het uiterste kunnen halen uit hun organisatie. Tegelijkertijd ondersteunen we ze bij het snel inspelen op veranderende bedrijfseisen", zegt Peter Hencke, lid van de raad van bestuur van SAP. "Innovatie in samenwerking met technologieleiders als IDS Scheer is een belangrijk element in deze strategie. We zijn dan ook verheugd met deze uitbreiding van de samenwerking."

"Door de integratie van ARIS-technologie met de Enterprise Services Repository van SAP NetWeaver kunnen klanten voor het eerst vanuit een analyseomgeving voor bedrijfsprocessen de gemodelleerde procescomponenten en diensten van SAP benaderen", zegt Wolfram Jost, lid van de raad van bestuur van IDS Scheer. "Dit zijn enorme voordelen voor bedrijven die hun bedrijfsprestaties willen verbeteren. Zij profiteren van een flexibeler ontwerp van bedrijfsprocessen en van beter inzicht in wat service-enabled SAP-applicaties bieden vanuit het perspectief van bedrijfsprocessen. Dit is dan ook een goede mogelijkheid voor SAP en IDS Scheer."

In tegenstelling tot andere repository-oplossingen zorgt deze integratie voor een gecombineerde zakelijke en technische blik op een SOA. Gebruikers hebben inzicht in een variëteit van scenario’s, waaronder de harmonisatie en standaardisatie van heterogene IT-omgevingen en de implementatie van specifieke procesinnovaties die mogelijk worden gemaakt door enterprise-services.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Rodeo Software-oprichter Vos veroordeeld tot 63 mln schadevergoeding

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo, ASR in zee met Outsystems (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Centric verkoopt Belgische detachering (en meer)

    toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: European Security Program Microsoft, Atos ondersteunt Nations League, ai-assistent in A&H-winkels (en meer)

    ActueelSoftware & Development

    Kort: 10 miljoen voor Wuunder, TCS kennispartner verzekeraars, Frans factuurplatform naar Benelux (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Grote Ierse aankoop Wolters Kluwer, VirtualMetric haalt 2,25 miljoen op, nieuwe directeur Calco (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs